Naga MarketsStraty rzędu niemal 3 milionów złotych, średnio kilkaset tysięcy złotych straty na pojedynczego klienta i trzy lata nieuczciwej działalności. Właśnie taki jest bilans funkcjonowania brytyjskiej firmy inwestycyjnej Eclipce Finance Limited (Eclipse), której dalsza działalność została zablokowana przez Sąd Najwyższy w UK.


Wirtualne biuro, wirtualne zyski?

Eclipse handlowało przez wirtualne biuro w Londynie i składało fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia, przekonując ludzi z Wielkiej Brytanii i całego świata do inwestowania w fikcyjny system opcji binarnych. Firma twierdziła, że pozwala generować wysokie stopy zwrotu dzięki handlowi na rynkach OTC, ale inwestorzy pokrzywdzeni w sprawie stracili znacznego kwoty, wynoszące średnio 50 tysięcy funtów. Łączne straty zgłoszone przez stratnych traderów przekroczyły kwotę 600 tysięcy funtów.

Inwestorzy byli poddawani taktyce sprzedaży pod dużą presją otrzymując fałszywe oświadczenia dotyczące zwrotu z inwestycji. Po przelaniu na rachunki transakcyjne odpowiednich sum, te były wykorzystywane bez zezwolenia przez pracowników Eclipse do handlu w imieniu poszczególnych traderów lub po prostu znikały bez autoryzacji z indywidualnych kont. Działania te przypominają aktywność słynnych „łowców frajerów” na polskim rynku.

Inwestycje również okazały się wirtualne

Winnymi strat na rachunkach miały być ataki hackerskie i włamania do systemów komputerowych. Eclipce nie było jednak w stanie przedstawić śledczym dowodów, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Inni inwestorzy donosili, że ich rachunki zostały po prostu pozbawione funduszy bez wyjaśnienia, a następnie przedsiębiorstwo nie odpowiadało na jakiekolwiek próby kontaktu.

Komentując tę sprawę, Irshard Mohammed, inspektor śledczy Służby ds. Niewypłacalności, powiedział: Eclipse Finance Limited przyciągnęło inwestorów obietnicą wysokich zwrotów, ale były one nieuzasadnione i w rezultacie ponieśli poważne straty. FCA wielokrotnie ostrzegała konsumentów przed wysokim ryzykiem inwestowania w opcje binarne, nie ma jednak dowodów, że spółka rzeczywiście przeznaczała środki na trading. Zamiast tego mamiła klientów obietnicą wysokich zysków, następnie znikając ze zgromadzonymi pieniędzmi”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here