Naga MarketsMinisterstwo Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych opublikowało w miniony wtorek (26 marca 2019) komunikat przedstawiający akt oskarżenia przeciwko Patrickowi McDonnellowi znanemu również jako “Jason Flack”, który miał rzekomo dopuścić się oszustw inwestycyjnych.


Z aktu oskarżenia wynika, że między listopadem 2014 r. a styczniem 2018 r. oskarżony wykorzystywał media społecznościowe takie jak Facebook oraz Twitter i za ich pośrednictwem przedstawiał się jako doświadczony inwestor na rynku kryptowalut. Udzielał swoim klientom porad inwestycyjnych oraz zobowiązywał się do handlowania wirtualnymi walutami w ich imieniu. Zamiast tego wysłał on jedynie inwestorom fałszywe zestawienia finansowe ukazujące, że ich inwestycje są opłacalne sprzeniewierzając w rzeczywistości powierzone środki na własny użytek. W sumie McDonnell oszukał w ten sposób co najmniej 10 osób, od których wyłudził co najmniej 194.000 USD, 4,41 BTC, 206 LTC, 620 ETC i 1.342.634 Verge.

– Oskarżony oszukał inwestorów, składając fałszywe obietnice i wysyłając im fałszywe oświadczenia o stanie konta, ukrywając fakt, że kradł im pieniądze na własny użytek – stwierdził Richard P. Donoghue, amerykański prokurator. Dodał on także, że “oszustwo oskarżonego kończy się teraz, zostanie on pociągnięty do odpowiedzialności za swoje przestępcze postępowanie”. Pan Donoghue wyraził wdzięczność amerykańskiej komisji nadzoru finansowego (CFTC) za jej znaczącą współpracę i pomoc w tej sprawie.

Póki co oskarżonemu postawiono jednak dopiero zarzuty i według prawa dopóki nie udowodni mu się winy, uznawany będzie za niewinnego. W przypadku skazania McDonnellowi grozi maksymalny wyrok 20 lat pozbawienia wolności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar najmocniejszy od dwóch tygodni. Kurs traci jednak do funta i franka
Następny artykułPre-Market: Oczekiwanie na dane z USA – negatywny sentyment powraca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here