Naga MarketsStefan He Qin, założyciel dwóch funduszy hedgingowych opartych o kryptowaluty został skazany na ponad siedem lat więzienia po tym, jak władze amerykańskie stwierdziły, że oszukał inwestorów na kwotę 54 milionów dolarów.

Fundusz kryptowalutowy wyłudził od inwestorów ponad 54 miliony dolarów

W oświadczeniu z 15 września Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) poinformował, że sędzia okręgowy Valerie Caproni skazała Qina na 90 miesięcy pozbaiwenia wolności za prowadzenie nielegalnej działalności przez okres 3 lat.24-letni Australijczyk był właścicielem i operatorem dwóch funduszy inwestycyjnych wykorzystujących kryptowaluty w latach 2017-2020 – Virgil Sigma i VQR, z których ten drugi został założony w lutym 2020 roku.

Virgil Sigma twierdził, że inwestuje aktywa klientów w strategie arbitrażu kryptowalutowego, DoJ odkrył jednak, że Qin zdefraudował kapitał inwestorów, aby pokryć osobiste wydatki, w tym jedzenie, czynsz i prywatne inwestycje od 2017 roku.

Aby nie wzbudzać podejrzeń wśród swoich klientów, Qin tworzył fałszywe wyciągi z konta i fałszywe dokumenty podatkowe twierdząc, że firma przynosiła zyski w każdym miesiącu od sierpnia 2016 r., z wyjątkiem marca 2017 r.

Po regularnym okłamywaniu swoich klientów w kwestii „wartości, lokalizacji i statusu ich kapitału inwestycyjnego” Qin starał się ukraść aktywa z VQR, aby spłacić żądania wykupu od inwestorów Sigmy. Wcześniej Sigma twierdziła natomiast, że posiada 90 milionów dolarów w aktywach, mimo że Qin „rozproszył prawie cały kapitał inwestorów” –

W grudniu 2020 r. Qin nakazał głównemu traderowi VQR zlikwidować wszystkie pozycje funduszu i przekazać środki do Australii. Pomimo ostrzeżenia, że takie posunięcie przyniesie straty inwestorom VQR, główny trader zlikwidował pozycje VQR i wykonał polecenie.

W dniu 4 lutego 2021 r. Qin przyznał się do winy w związku z jednym zarzutem oszustwa dotyczącego papierów wartościowych. W najnowszym komunikacie DoJ, prokurator U.S. Audrey Strauss powiedziała:

invest

– Bezczelny i szeroko zakrojony schemat Qina pozostawił zaniepokojonych inwestorów ze stratą w wysokości 54 milionów dolarów, a on sam otrzymał teraz odpowiednio długi wyrok ponad siedmiu lat pozbawienia wolności.

Qin został również zobowiązany do oddania ponad 54 milionów dolarów poszkodowanym.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Oszuści kryptowalutowi coraz bardziej aktywni, ostrzega SEC

Organy regulacyjne na całym świecie zwróciły ostatnio uwagę na rosnącą powszechność oszustw kryptowalutowych, z szefem SEC Gary Genslerem podkreślającym, jak luki w ochronie regulacyjnej mogą zagrażać konsumentom na początku miesiąca.

– Inwestorzy mogą być mniej sceptyczni wobec możliwości inwestycyjnych, które obejmują coś nowego lub „najnowocześniejszego”, lub mogą dać się złapać w strach przed przegapieniem (FOMO) – ostrzegł Gensler.

W maju Federalna Komisja Handlu poinformowała o stratach konsumentów w wysokości ponad 80 milionów dolarów na oszustwach inwestycyjnych związanych z kryptowalutami od października 2020 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: najwyższy kurs hrywny | cd projekt akcje rekomendacje | ccc kurs | azoty akcje | dow j | ten square games kurs | kurs orlen |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here