Naga MarketsHaker infekujący sprzętSymantec, amerykańska firma zajmująca się bezpieczeństwem oprogramowania, znalazła nowy rodzaj złośliwego oprogramowania wykorzystywanego do infekowania firmowych komputerów w celu późniejszego wykorzystywania ich do wydobywania kryptowalut. 


Nowy wirus zainfekował już ponad 12 tys. urządzeń

Oprogramowanie zwane Beapy skupia się głównie na infekowaniu komputerów należących do firm a nie indywidualnych użytkowników. Wykorzystuje ono narzędzia hakerskie, które wyciekły z amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) do rozprzestrzeniania się w sieciach korporacyjnych w celu zainfekowania jak największej liczby komputerów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Beapy zauważony został po raz pierwszy w styczniu 2019 roku. Od tego czasu zainfekował już ponad 12 000 urządzeń należących do 732 organizacji. Aż 80% z nich zlokalizowanych jest w Chinach. Naukowcom udało się już ustalić, że złośliwe oprogramowanie rozprzestrzenia się prawdopodobnie poprzez złośliwe wiadomości e-mail. Wirus wykorzystuje także hasła zapisane na dyskach komputerów w celu szybszego rozprzestrzeniania się po sieci.

Beapy zarabia 25-krotnie więcej niż inne popularne wirusy

W ciągu miesiąca wirus jest w stanie wygenerować dochód w wysokości nawet 750 tys. USD. Warto przypomnieć, że popularne wirusy służące do kopania kryptowalut za pomocą przeglądarek internetowych zainfekowanych komputerów były w stanie zarobić zaledwie do 30 tys. USD miesięcznie.

W raporcie zwraca się także uwagę, że pomimo znacznego spadki wartości całego rynku kryptowalut, wirusy służące do wydobywania cyfrowych aktywów za pomocą zainfekowanych komputerów wciąż są jednym z najczęściej wykorzystywanych przez hakerów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCo robić przed, w czasie i po transakcji? – Nial Fuller
Następny artykułKomentarz giełdowy – Początek sezonu wyników dla indeksu WIG20
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here