Naga MarketsBank Norwegii jest obecnie jedynym w grupie odpowiedników dla 10 najważniejszych walut, który ma „jastrzębie” nastawienie w polityce monetarnej. Zostało ono potwierdzone po kolejnej podwyżce stóp w marcu – w komunikacie towarzyszącym tej decyzji podtrzymano wcześniejszą ścieżkę dla kolejnych ruchów. Tylko, że rynek zaczyna być coraz bardziej sceptyczny i zdaje się pomału zakładać, że Norges Bank ulegnie globalnej presji „gołębiego” nastawienia. Mimo kolejnych rekordów notowań ropy naftowej, korona norweska była w ostatnim tygodniu jedna z najsłabszych walut. Najbliższe posiedzenie Banku zaplanowano na 9 maja.

Poniższy wykres obrazuje relacje słabego euro wobec korony norweskiej. Nawet w tym układzie NOK znalazł się na przegranej, co może skłaniać to wniosków, że słabość tej waluty będzie zauważalna przynajmniej do 9 maja, niezależnie od danych, jakie będą napływać ze strefy euro. Bo teoretycznie im większe problemy w Eurolandzie, tym większa niepewność i presja na Norges Bank, aby porzucił „jastrzębie” zapatrywania.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ostatnich dniach złamana została linia spadkowa trendu poprowadzona od szczytu z początku marca. Kolejna ważna linia rysowana od końca grudnia ub.r. przebiega w okolicach 9,76.

Wykres dzienny EUR/NOKConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here