Naga Markets

Wykres dnia. Kurs USD/CHF może kontynuować spadki po przełamaniu konsolidacji zdaniem VantageKurs dolara nie zdołał utrzymać się powyżej poziomu 1,00 i odnotował znaczny spadek w stosunku do szwajcarskiego franka. Zdaniem analityków Vantage, w przypadku przełamania ostatniej dziennej konsolidacji, dalszy ruch pary walutowej może być spadkowy.

Jesienny budżet Wielkiej Brytanii w centrum uwagi

Głównym wydarzeniem w Wielkiej Brytanii będzie jesienne oświadczenie, które przedstawi plany fiskalne premiera Sunaka. Oświadczenie to ma się ukazać o 11:30 czasu brytyjskiego. Po tygodniach spekulacji, powszechnie oczekuje się, że plany fiskalne będą zawierały podwyżki podatków w celu załatania dziury w finansach publicznych o wartości 50 mld funtów. Ogólnie rzecz biorąc, wiarygodność rynku została przywrócona. Może jednak nadal toczyć się walka z celowością polityczną.

Większe zacieśnienie fiskalne będzie oznaczać większy rajd na rynku obligacji, zwłaszcza jeśli zmniejszy się presja na Bank Anglii dotycząca podwyżek stóp procentowych. Ponowne skupienie się na fatalnym wzroście może zaniepokoić zagranicznych inwestorów i spowodować gwałtowną wyprzedaż funta szterlinga.

Analitycy Vantage zauważają, że pozycjonowanie w GBP było mocno krótkie w październiku. Ponowna presja może przeważyć, ale perspektywy dla Wielkiej Brytanii wciąć wydają się ponure i mogą zostać potwierdzone jeszcze dziś.

Wykres dnia. USD/CHF na wsparciu długoterminowej linii trendu

Gubernator Szwajcarskiego Banku Narodowego Jordan był w bieżącym tygodniu dość jastrzębi. Powiedział, że inflacja się rozszerzyła i przewiduje, że bank centralny musi zaostrzyć warunki. Może to nastąpić już w grudniu, ale będzie to zależało od danych.

Kurs USD/CHF doświadczył w ciągu ostatnich sesji znaczny ruch w dół. Para walutowa nie była w stanie utrzymać poziomów powyżej 1,00 i spadła przez sześć kolejnych sesji z rzędu, co w rezultacie doprowadziło go do ważnego testu wsparcia powyżej 0,94.

Lokalny szczyt z marca 2021 roku wyniósł 0,9472, tuż powyżej rajdu z 2021 roku na 0,9452. Co ważne, ceny odbiły się od długoterminowego wsparcia linii trendu na 0,9368. W przypadku przełamania dołem ostatniej dziennej konsolidacji, dalszy ruch kursu USD/CHF może być spadkowy.

XTB

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Czwartkowe kursy walut okiem Vantage

Dolar pozostaje bez zmian, po tym jak zamknął sesję marginalnie niżej. Silna sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych zmniejszyła ryzyko. Indeks dolara amerykańskiego (DXY) spadł w tym miesiącu o 4,7%. Rentowność amerykańskich obligacji skarbowych ponownie odnotowała spadek. Rentowność 10-letnich obligacji spadła w kierunku 3,70% z następnym wsparciem na 3,60%. Przełamanie linii szyi w formacji odwrócenia podwójnego szczytu sugeruje więcej spadków.

EUR/USD waha się tuż poniżej 1,04, ale nadal jest handlowany powyżej sierpniowego maksimum na 1,0368.

GBP/USD zyskał 0,38% i jest dziś notowany bez zmian w okolicach 1,913.

USD/JPY nie zdołał utrzymać się powyżej 140,00 i obecnie konsoliduje po wcześniejszym gwałtownym ruchu w dół.

AUD/USD był blisko 100-dniowej SMA na poziomie 0,6695. Obecnie kurs oscyluje wokół poziomu Fib (38,2%) trendu spadkowego z kwietnia.

USD/CAD ponownie dotknął wsparcia powyżej 1,32 i odbił się. Lipcowe maksimum znajduje się na 1,3223, a 100-dniowa SMA na 1,3242. Złoto nie zdołało ponownie utrzymać się powyżej 1780 dol. za uncję i może się zwijać w najbliższym czasie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRentowności stakingu Ethereum skaczą nawet do 25%. Jest to najwyższy wynik od czasu The Merge
Następny artykułCharlie Munger chwali Tesla Inc. oraz Elona Muska i krytykuje inwestorów Bitcoina
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here