Naga Markets

cc dow jones indeksAmerykańska Wall Street kończyła wtorkową sesję spadkami. Stało się tak głównie po tym, jak wrześniowy raport JOLTS zaskoczył na plus, a październikowe dane o produkcji ISM również okazały się lepsze od oczekiwań. Analitycy Vantage uważają jednak, że na Dow Jones warto szukać okazji handlowych i opisują go w ramach „wykresu dnia”.

Wykres dnia – Dow Jones handluje w okolicach 200 DMA

Dobre wiadomości okazały się złymi dla akcji po wczorajszym natłoku przyzwoitych danych z USA. Indeksy amerykańskie były wyższe przed raportem JOLTS. Jednak silny popyt na pracę zwiększył obawy dotyczące działań Fed i akcje zabarwiły się na czerwono.

Ponownie widzieliśmy relatywnie lepsze wyniki akcji starej gospodarki w ramach indeksu Dow. Nasdaq, w którym dominuje technologia, został bardziej dotknięty wyprzedażą akcji Big Tech. W szczególności chodzi o Amazona, który zamknął się poniżej poziomu 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej po spadku o 5,5% w wyniku ciągłej słabości po publikacji raportów kwartalnych.

Silne odbicie Dow Jones w zeszłym miesiącu doprowadziło indeks do 200-dniowej SMA na poziomie 32 610. Stanowiła ona opór w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy, a wszystkie oczy zwrócone są na dzisiejsze posiedzenie FOMC. Bardziej gołębia postawa będzie sprzyjać aktywom ryzyka, natomiast język, który utwierdza analityków Vantage w jastrzębim nastawieniu, spowoduje sprzedaż akcji. Początkowe wsparcie to 32 134. Cele dla byków to 33 078 i 33 364.

Wykres dnia, Dow Jones. Źródło: Vantage

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Gołębia czy jastrzębia podwyżka stóp w wykonaniu Fed?

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia jest dzisiejsze posiedzenie FOMC. Czwarta z rzędu podwyżka stóp o 75 pb jest już przesądzona ze względu na podwyższoną inflację i silny rynek pracy. Oznacza to, że cała uwaga skupia się na wszelkich wskazówkach zawartych w oświadczeniu lub na konferencji prasowej przewodniczącego Jerome Powella dotyczących przyszłych podwyżek stóp.

XTB

Wydaje się, że konsensus przewiduje zmniejszenie tempa podwyżek. Do grudnia ten cykl przyniesie 3,75% zacieśnienia. Niektórzy urzędnicy wspominali ostatnio, że uważają za rozsądne, aby zobaczyć wpływ tego procesu na szerszą gospodarkę. Powell może jednak próbować zobowiązać się do jak najmniejszej liczby podwyżek, aby zachować elastyczność, zwłaszcza jeśli dane gospodarcze pozostaną silne. W piątek ukazują się amerykańskie non-farm payrolls, a w przyszłym tygodniu amerykańskie CPI i wybory śródterminowe w USA.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAsbis zdecydował o wypłacie dywidendy zaliczkowej za 2022 r.
Następny artykułRopa naftowa: rekordowe zyski koncernów, a tracą konsumenci paliw
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here