Naga MarketsW minioną sobotę przedstawiłem na łamach portalu strategię jaką stosuje na rynku Forex, którą nazwałem Tylko Dołki i Szczyty (TDiS). Obecnie zaprezentowałem pierwszą część, gdzie mowa jest o ramach czasowych, instrumentach oraz trendzie. Kolejne części już niebawem znajdą się na portalu. Natomiast w niniejszej analizie zamierzam odkryć więcej kart i przedstawić prosty proces decyzyjny jaki miał miejsce przy dwóch rozgrywanych ostatnio transakcjach (jedna pozycja jeszcze pracuje) na parze walutowej EURCAD.

Pozycja #1

Spoglądając na wykres 4-godzinny EURCAD łatwo zauważyć, że panuje tu trend spadkowy w związku z czym skupiałem się wyłącznie na poszukiwaniu okazji sprzedażowych. Pierwsza z nich pojawiła się po korekcie do ważnego poziomu oporu w okolicach 1.4384.

3011-eurcad-1

Poszukiwanie okazji rozpocząłem na wykresie 30-minutowym. Na oporze przy 1.384 pojawił się klasyczny układ gdzie mamy niższy szczyt (LH), a następnie cena osuwa się poniżej lokalnego dołka (L) tworząc tym samym niższy dołek (LL). Wejście nastąpiło po wybiciu dołka zleceniem sell stop.

Zarządzanie kapitałem odbywa się w ten sposób, że otwieram 2 zlecenia. Jedno jest ustawione na zrealizowanie TP przy stosunku zysku do ryzyka na poziomie 1:1 (1R). Natomiast drugie zostawiam otwarte i aktywnie nim zarządzam lub też ustawiam TP w bardziej odległym miejscu, np. na ważnym wsparciu. Kiedy pierwsze zlecenie się zrealizuje, drugie przestawiam na break-even (za pomocą EA).

Siła spadków była naprawdę duża (nie spodziewałem się aż takiego osunięcia), szybko udało się zrealizować zysk i zamknąć całą transakcję na wsparciu. Tak wyglądał setup #1 na wykresie 30 minutowym:

3011-eurcad-2

Pozycja #2

Druga transakcja miała miejsce dziś po korekcie silnego ruchu spadkowego, który wykorzystany został przy pierwszej transakcji. Siła ruchu wzrostowego podczas korekty jest o wiele mniejsza i jest on wolniejszy niż w przypadku impulsu spadkowego, zatem warunki do handlu sprzyjają. Dodatkowo korekta znosi 66% (zazwyczaj jest to maksimum, przy którym uznaje, że korekta to korekta) wspomnianego impulsu spadkowego.

Czekałem na zakończenie korekty i takowe pojawiło się w momencie powstania silnego ruchu spadkowego o godz. 10:00 czasu polskiego. Nie jest to może setup idealny z uwagi na wystający knot (fałszywe wybicie) świecy poza ostatni szczyt, ale samo zamknięcie tej świecy miało miejsce poniżej lokalnego minimum przy 1.4271. Wejście odbyło się z ręki po lepszej cenie, ponieważ właśnie wtedy zacząłem przeglądać wykres i trafiłem na ten setup.

Jedno z dwóch zleceń zostało już zamknięte na zysku 1R, natomiast drugie jest zabezpieczone na break-even (BE) i dalej utrzymuje tę pozycję. Jeśli nie zamknie się na BE, stop loss będę przesuwał po szczytach korekt z wykresu 4-godzinnego.

Jeśli ktoś nie załapał się na pierwsze wejście to łatwo zauważyć, że za chwilę pojawił się kolejny układ z niższym szczytem i dołkiem, po którym można było wejść spekulując na zakończenie korekty wzrostowej.

3011-eurcad-3Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here