Naga MarketsWykorzystali kryptowaluty, by wyłudzić 360 mln USD od 5 tys. osóbNie od dziś wiadomo rynkiem kryptowalut prócz pasjonatów i inwestorów w znacznej mierze interesują się również różnej maści oszuści. Dość regularnie w mediach przeczytać czy posłuchać możemy bowiem o hakerach czy pseudo projektach kryptograficznych, które w praktyce okazywały się zwykłymi piramidami finansowymi.


5 tys. poszkodowanych

Z najnowszych doniesień wynika, że brazylijska policja zatrzymała twórców rzekomego programu inwestycyjnego, którzy obiecując ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji wyłudzili od 5000 osób kwotę 1,5 miliarda reali brazylijskich (ponad 360 milionów dolarów).

Oszuści kontaktowali się z poszkodowanymi za pośrednictwem mediów społecznościowych. Obiecywali im zyski na poziomie od trzech do czterech procent dziennie. Uczestnicy programu inwestycyjnego nie mieli jednak możliwości wycofania się w dowolnym momencie. Mieli cierpliwie czekać, aż pewnego dnia ich pieniądze w cudowny sposób zniknęły.

Po trwającym od czterech miesięcy dochodzeniu, brazylijska policja zatrzymała dziewięć osób odpowiedzialnych za ten proceder. W akcji brało udział 50 funkcjonariuszy, 20 pojazdów i helikopter. Oskarżeni usłyszeli już zarzuty oszustwa, prania brudnych pieniędzy, prowadzenia działalności przestępczej oraz fałszerstwa. Media nie donoszą jednak jak wysoka kara grozi im za tą działalność.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak polubić dźwignię na GPW – starcie dwóch strategii. Tomasz Jaroczek i Radosław Chodkowski
Następny artykułBitBay zaplanował premierę IEO Launchpad na 16 grudnia. Kupuj tokeny IEO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here