Naga MarketsAmerykańskie Ministerstwo Sprawiedliwości poinformowało, iż w poniedziałek, 1 lipca 2019 roku sąd federalny skazał Blake Kantor na 86 miesięcy pozbawienia wolności. Otrzymał on również nakaz zapłaty odszkodowania poszkodowanym w wysokości 806 405 dolarów, przepadku 1,5 miliona dolarów i przepadku około 153 000 dolarów skradzionych dochodów. 


Oszukał ponad 700 inwestorów

Blake Kantor to oszust, który w marcu 2014 roku założył firmę zajmującą się opcjami binarnymi zwaną Blue Bit Banc i Blue Bit Analytics (“BBB”). Od 2014 do 2017 roku pozyskał on około 1,5 miliona dolarów od ponad 700 inwestorów, którym obiecał osiągnięcie satysfakcjonujących stóp zwrotu z inwestycji. Oprócz tego, przekonał on także kilku inwestorów do zmiany swoich inwestycji w “BBB” na “ATM Coin”, bezwartościową kryptowalutę, która jego ocenie była warta aż 600 tys. USD.

– Kantor został pociągnięty do odpowiedzialności za oszukiwanie inwestorów poprzez swoje kłamstwa i oszustwa – stwierdził prokurator, dodając, że zarówno on jak i jego partnerzy w zakresie egzekwowania prawa będą nadal energicznie ścigać tych, którzy dopuszczają się oszustw finansowych i utrudniają prowadzenie dochodzeń w sprawie tych przestępstw.

– Pan Kantor został słusznie ukarany za składanie obietnic, o których wiedział, że nie zostaną dotrzymane. IRS-Criminal Investigation jest zaangażowany w zatrzymanie tych, którzy tworzą złożone systemy, które nie mają innego celu niż wprowadzenie w błąd inwestorów poprzez oszukiwanie ich dla osobistego zysku – stwierdził IRS-CI Special Agent-in-Charge Larsen.

– CFTC jest zaangażowana w energiczne działania mające na celu wykorzenienie oszustw na wszystkich naszych rynkach, w tym na rynkach walut wirtualnych. Jak pokazuje to równoległe działanie, będziemy kontynuować współpracę z naszymi partnerami w zakresie egzekwowania prawa w celu zapewnienia, że osoby, które dopuszczają się tego rodzaju wykroczeń, zostaną zidentyfikowane i pociągnięte do odpowiedzialności. Jestem wdzięczny prokuratorowi USA i jego zespołowi za pracę nad tą ważną sprawą – dodał Dyrektor CFTC McDonald.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) notuje szarżę w pierwszy dzień lipca – komentarz walutowy
Następny artykułKurs dolara konsoliduje we wtorek. USD/PLN w potencjałem wzrostowym [AKTUALIZACJA]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here