Naga MarketsChristine Lagarde, prezes EBC

W ostatnim czasie nasilają się wątpliwości co do ożywienia gospodarczego, spowodowane gwałtownym wzrostem liczby przypadków koronaawirusa w wielu krajach. Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde wskazała nawet, że wyjście z pandemii koronaawirusa będzie powolne i trwale zmieni część gospodarki.

  • Prezes EBC ostrzega przed skutkami kryzysu
  • Pandemia przyspieszyła zmiany w gospodarce

Kryzys trwale zmieni niektóre branże

Przewodnicząca EBC zasugerowała, że nawet jeżeli uda się opanować pandemię i zażegnać kryzys gospodarczy, potrzeba będzie sporo czasu, aby wzrost oszczędności przełożył się na większe inwestycje i wydatki. Jej zdaniem, ożywienie gospodarcze będzie również niepełne, ponieważ jest mało prawdopodobne, by handel powrócił do poziomu sprzed kryzysu.

Wskazując z pewnym niepokojem, że być może najgorsze mamy już za sobą, Christine Lagarde wyraziła swoje obawy dot. pewnych sektorów i branż, które prawdopodobnie ucierpią z powodu kryzysu bardziej niż inne. Mowa tu m.in. o liniach lotniczych, branży hotelarskiej i rozrywkowej, które będą potrzebowały o wiele więcej czasu, aby uporać się ze skutkami kryzysu. Wskazała ona nawet, że niektóre z tych firm mogą nawet nie przetrwać tego, co je spotkało.

Lagarde zwróciła uwagę na ogromny wzrost długu publicznego i firmowego, który jej zdaniem musi zostać spłacony. Jej zdaniem obecny kryzys może mieć charakter transformacyjny dla wielu branż.

Przewodnicząca EBC wezwała decydentów politycznych do zwrócenia szczególnej uwagi na tych, którzy znajdują się w najtrudniejszej sytuacji, w tym na osoby ubogie, młodzież i kobiety, które najbardziej ucierpiały w wyniku kryzysu.

– Wiele osób pracuje w branży hotelarsko-gastronomicznej, na podstawie umów krótkoterminowych, te miejsca pracy najbardziej ucierpią. A kobiety, w czasach kryzysu, zawsze są bardziej dotknięte – powiedziała.

Kurs euro coraz bliżej istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek trwających od początku tygodnia wzrostów, rynek dotarł w okolice linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem kanału spadkowego, gdzie już we wtorek popołudniu pojawiła się reakcja podażowa. W wyniku trwających od tego czasu spadków rynek pokonał już horyzontalne wsparcie (teraz opór) w wysokości 1,1255.

W piątek o poranku kurs euro umacnia się w relacji do dolara amerykańskiego. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu wspomnianego wyżej poziomu. Biorąc jednak pod uwagę, że zbiega się on z mierzeniem 38,2% korekty Fibonacciego, niewykluczone, że w jego okolicy znów pojawi się większa reakcja podażowa, która doprowadzi do powstania kolejnej fali spadków na notowaniach eurodolara.

EURUSD H1

Autor poleca także:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułDarmowy prolog do gry Car Trader Simulator od LMG zadebiutował na Steam
Następny artykułRopa naftowa drożeje po oznakach ożywienia popytu na paliwo
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here