Naga MarketsOstatni tydzień lutego upłynął pod znakiem wzrostów na wszystkich głównych indeksach GPW. Oczywiście liderami dalej pozostają spółki średnie i małe, jednak i zachowanie blue chips uległo poprawie, bo tak dobrego tygodnia dla WIG30 jeszcze w lutym nie było.
Po miesiącu narzekań na zachowanie się głównego indeksu, warszawskiego parkietu trzeba przyznać, że sumarycznie odnotowaliśmy nienajgorszy wynik, bo wzrost o 1,87% tak trzeba określić.
W całym 2015 roku rośniemy o 3,26% i też to nie jest złym rezultatem. Oczywiście jest on znacznie lepszy kiedy będziemy spoglądać na mniejsze indeksy.

Tydzień 9:
• Zmiana punktowa: +30.37
• Zmiana procentowa: +1.20%
• Obroty: 3.21 mld zł
• Zakres wahań: 35.18

Te artykuły również Cię zainteresują
Patrząc na statystyki widzimy dobry wzrost, ale ciągle niską zmienność oraz obroty. Czy w takich warunkach uda powalczyć się o solidną zwyżkę – czas pokaże.

2015.02.28_WIG30_W1
WIG30 – wykres tygodniowy

Na wykresie widać, że byki nareszcie poradziły sobie z linią trendu spadkowego. Wygląda to dobrze, ale wyglądałoby jeszcze lepiej gdyby były znacząco wyższe obroty. Jednak jeśli wzrost będzie kontynuowany to niskie obroty pozostaną w jego cieniu.

2015.02.28_WIG30_H1
WIG30 – wykres godzinowy

 

Na wykresie godzinowym widzimy, że niewiele się zmieniło od poprzedniego tygodnia, a wzrostowy kanał, w którym się znajdowaliśmy jest dalej aktualny. Takim pożądanym przez byki scenariuszem, po wybiciu linii trendu spadkowego byłoby zwiększenie dynamiki ruchu i wyjście górą z obowiązującego kanału.

Przechodząc do mniejszych spółek właściwie można mówić tylko pozytywnie. Wyróżnień jest ciągle sporo, a ruch wydaje się być mocny. Patrząc zarówno na wykresy SWIG80 jak i MWIG40 widać, że opory łamane są praktycznie z marszu.

2015.02.28_MWIG40_D1
MWIG40 – wykres dzienny

W piątek doszło nawet do przyspieszenia ruchu więc warto zwracać uwagę na wszystkie sygnały ostrzegawcze, bo takie zachowanie często zwiastuje odwrót. Tym bardziej, że MWIG40 szybko zbliża się do kluczowego oporu, czyli szczytu z września. Pokonanie tej bariery wyprowadziłoby go na poziomy widziane ostatni raz w styczniu 2008 roku!

Mając w pamięci zagrożenia jakie wypisałem powyżej oraz techniczne wykupienie całego indeksu warto zachować ostrożność. Jednak jest ciągle kilka spółek, które mogą iść dalej na północ.

2015.02.28_TVN_D1
TVN – wykres dzienny

Idealnie przygotowanym walorem do dalszego ruchu wydaje się być TVN. Po nieudanej próbie z początku tygodnia i spadku o kilka procent kurs akcji powrotem melduje się tuż pod oporem. Takie zachowanie może sugerować, że jest to spółka o której należy pamiętać.

Na koniec, wracając do największych spółek notowanych na GPW wspomnę o JSW. Jest to obecnie najbardziej spekulacyjny papier w gronie WIG30. Odchylenia od poziomu odniesienia bardzo rzadko bywają tu mniejsze niż 1%.

2015.02.28_JSW_D1
JSW – wykres dzienny

Aktualnie znajdujemy się przy dolnym ograniczeniu flagi, o której wspominałem już tydzień temu. Jeśli popyt na akcje JSW ma się pojawić to jest to właśnie ten moment. Jeśli się nie pojawi – droga do grudniowego dna zostanie otwarta.
Pamiętać jednak należy, że wspomniana formacja faworyzuje zazwyczaj wybicie w głównym kierunku – a ten jest ciągle spadkowy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here