Naga MarketsPrzez ponad tydzień notowania srebra podążały w górę wraz z cenami złota. W rezultacie, notowania srebra odbiły się w górę z okolic 22 USD za uncję w końcówce listopada do obecnych poziomów przekraczających 24 USD za uncję.

Kurs srebra rośnie do 24 dolarów

Rynek metali szlachetnych miał potencjał do odbicia w górę na początku grudnia, bowiem wcześniej pesymizm sięgał już zenitu, a rynek wykazywał oznaki wyprzedania, przynajmniej w krótkoterminowej perspektywie. Na razie nadal jest zbyt wcześnie, aby ocenić, czy obserwowane odbicie w górę będzie trwałe, bowiem kolejne tygodnie mogą być nerwowe za sprawą pierwszej weryfikacji wprowadzenia szczepionki do powszechnego użytku. Dzisiaj optymizm rynkowy powiązany ze szczepionkami sprzyja delikatnej przecenie srebra.

Niemniej, zarówno notowania złota, jak i ceny srebra, mają potencjał do powrotu do systematycznych zwyżek w perspektywie kolejnych miesięcy, a nawet kilku kolejnych lat. Wszystko za sprawą niskich stóp procentowych na świecie, presji spadkowej na wartość amerykańskiego dolara oraz niepewności dotyczącej kondycji globalnej gospodarki w popandemicznych czasach.

Notowania srebra – dane dzienne


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here