Naga MarketsBMW i8, które HFT Brokers oferowało w konkursie "Przewaga na starcie"
BMW i8, które HFT Brokers oferowało w konkursie “Przewaga na starcie”

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o głośnej sprawie HFT Brokers i jednego z uczestników zorganizowanego przez brokera konkursu “Przewaga na starcie”. Podmiot, który już nie świadczy usług pośrednictwa w obrocie na rynku detalicznym nie wypłacił zwycięzcy konkursu należnej mu nagrody. Sądowa batalia toczyła się o 370 tysięcy PLN.


Miło nam poinformować zatem o jej finale. Jak informuje portal money.pl ukrywający się pod pseudonimem Viczi otrzyma wynagrodzenie pieniężne w wysokości 370 tysięcy złotych. Gra w konkursie HFT toczyła się co prawda o luksusowe BMW i8, jednak Viczi dobrowolnie zrezygnował z takiej formy nagrody na rzecz gotówki.

Po wygranym konkursie otrzymał 100 tysięcy PLN, które miało stanowić pierwszą transzę płatności. Kolejnych jednak już nie było. O resztę pieniędzy Viczi postanowił walczyć w sądzie.

Jak informuje Łukasz Pałka, redaktor money.pl, sprawa zakończyła się interwencją komornika, który zajął część środków spółki V Capital – dominującego akcjonariusza HFT Brokers. To właśnie V Capital wziął na siebie spłatę zobowiązań wobec Viczi. Student, który w konkursie zorganizowanym jeszcze w 2015 roku uzyskał stopę zwrotu na poziomie 9000% odzyskał już całość środków, których spłaty wymagał od brokera.

Swoją rolę w całej sprawie odegrała również fundacja Trading Jam Session informując media szerokiego nurtu o całej sprawie i zapewniając potrzebne wsparcie dla Viczi. O zaangażowaniu społeczności w obronę tradera może świadczyć również przyznana niedawno HFT Brokers antynagroda Paździerza 2016.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCredit Suisse zapłaci $5 miliardów za grzechy z 2008
Następny artykułRzut okiem na złotówkę – GBPPLN wybija linię szyi formacji oRGR
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here