
Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o głośnej sprawie HFT Brokers i jednego z uczestników zorganizowanego przez brokera konkursu “Przewaga na starcie”. Podmiot, który już nie świadczy usług pośrednictwa w obrocie na rynku detalicznym nie wypłacił zwycięzcy konkursu należnej mu nagrody. Sądowa batalia toczyła się o 370 tysięcy PLN.
Miło nam poinformować zatem o jej finale. Jak informuje portal money.pl ukrywający się pod pseudonimem Viczi otrzyma wynagrodzenie pieniężne w wysokości 370 tysięcy złotych. Gra w konkursie HFT toczyła się co prawda o luksusowe BMW i8, jednak Viczi dobrowolnie zrezygnował z takiej formy nagrody na rzecz gotówki.
Te artykuły również Cię zainteresują
Po wygranym konkursie otrzymał 100 tysięcy PLN, które miało stanowić pierwszą transzę płatności. Kolejnych jednak już nie było. O resztę pieniędzy Viczi postanowił walczyć w sądzie.
Jak informuje Łukasz Pałka, redaktor money.pl, sprawa zakończyła się interwencją komornika, który zajął część środków spółki V Capital – dominującego akcjonariusza HFT Brokers. To właśnie V Capital wziął na siebie spłatę zobowiązań wobec Viczi. Student, który w konkursie zorganizowanym jeszcze w 2015 roku uzyskał stopę zwrotu na poziomie 9000% odzyskał już całość środków, których spłaty wymagał od brokera.
Swoją rolę w całej sprawie odegrała również fundacja Trading Jam Session informując media szerokiego nurtu o całej sprawie i zapewniając potrzebne wsparcie dla Viczi. O zaangażowaniu społeczności w obronę tradera może świadczyć również przyznana niedawno HFT Brokers antynagroda Paździerza 2016.