Naga MarketsZaplanowane na 3 listopada 2020 r. wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych stają się coraz gorętszym tematem. Mimo, iż USA wciąż nie poradziły sobie z pandemią koronawirusa, to dwaj główni kandydaci już zaczęli swoje kampanie wyborcze. Najnowsze sondaże nie są jednak zbyt optymistyczne dla urzędującego prezydenta. Wynika z nich bowiem, że gdyby wybory miały odbyć się teraz, to Donald Trump ustąpiłby miejsca Joe Bidenowi.

  • Trump walczy o reelekcję
  • Joe Biden prowadzi w sondażach przedwyborczych
  • Wynik wyborów nie powinien osłabić giełdy

Nasdaq najwyżej w historii

Jednym z głównych elementów przedwyborczej kampanii Donalda Trumpa jest kwestia związana z sytuacją na giełdzie. Bez wątpienia sprzyja mu fakt, iż mimo kryzysu gospodarczego i niemal skokowego wzrostu bezrobocia, na rynkach finansowych panuje względny optymizm. Idealnie obrazują to notowania indeksu Nasdaq, który oscyluje obecnie w okolicy 10500 punktów, co jest najwyższa jego wartością w historii.

Nasdaq

Przegrana Trumpa zdołuje Wall Street?

Donald Trump wielokrotnie powtarzał, że jeżeli tylko nie zostanie prezydentem na kolejną kadencję, “giełda spadnie do zera”. Wbrew temu wezwaniu, strategowie JP Morgan wskazują, że wygrana Joe Bidena w listopadzie byłaby “neutralna a nawet lekko pozytywna” dla rynku akcji.

Główna polityka gospodarcza Demokratów obejmuje podniesienie stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 21% do 28% oraz zwiększenie płacy minimalnej. Amerykański zespół ds. strategii kapitałowej banku inwestycyjnego mówi także, że oczekuje od byłego wiceprezesa złagodzenia taryf celnych w Chinach i zwiększenia wydatków na infrastrukturę.

Strategowie JPMorgan zauważają, że priorytety polityki Bidena zostały określone przed wybuchem pandemii i z pewnością ulegną zmianie.

– Biorąc pod uwagę obecną słabość gospodarczą, ożywienie gospodarcze i wzrost zatrudnienia prawdopodobnie będą miały pierwszeństwo przed politykami, które mogłyby osłabić wzrost gospodarczy, a być może nawet zagrozić pożądanym wynikom wyborów w 2022 roku – wskazał w nocie zespół ds. strategii kapitałowej banku inwestycyjnego.

Stwierdzili oni jednak, że podwyżka podatku od osób prawnych zostanie zrekompensowana złagodzeniem taryf, wydatkami na infrastrukturę i wyższymi płacami.

– Co więcej, bardziej dyplomatyczne podejście do polityki wewnętrznej/zagranicznej prawdopodobnie spowoduje mniejszą zmienność kapitału własnego i premie za ryzyko – dodali.

Według JPMorgan, podwyżka płacy minimalnej miałaby także pozytywny wpływ na wydatki konsumpcyjne i byłaby korzystna dla firm z indeksu S&P 500, które pomimo wyższych kosztów i częściowej redukcji zatrudnienia mogłyby na tym skorzystać.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJak działa formacja flagi?
Następny artykułDolar słaby na początku nowego tygodnia, komentuje D. Biocchi (Directa)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here