Naga MarketsWydobycie Bitcoina może aż 5-krotnie zwiększyć zapotrzebowanie Teksasu na energię elektryczną!Teksas jest jednym z najchętniej wybieranych przez górników BTC stanów do prowadzenia własnej działalności. Dzieje się tak z powodu polityki lokalnych władz, która jest niezwykle przychylna Bitcoinowi oraz innym cyfrowym aktywom. Po chińskim exodusie wielu górników znalazło swój nowy dom właśnie w Teksasie, jednak sprzyjające wydobyciu warunki, powodują znacznie większe zużycie prądu, co zaczyna budzić niepokój mieszkańców oraz obawy przed wzrostem cen energii elektrycznej, a nawet chwilowymi przerwami w jej dostawie.

Bitcoin zwiększy zapotrzebowanie Teksasu na prąd

Przemysł wydobywczy Bitcoin w Teksasie zużywa obecnie około od 500 do 1 000 MW mocy, jednak Electric Reliability Council of Texas (ERCOT) przewiduje, że do 2023 roku zapotrzebowanie może wzrosnąć aż pięciokrotnie i zgodnie z raportami zaplanowało dodatkowe zapotrzebowanie na energie na poziomie od 3 000 do 5 000 MW.Ponieważ Teksas stoi w obliczu gwałtownego napływu górników Bitcoina, to do 2023 roku jego infrastruktura będzie musiała obsłużyć nawet do 5 000 megawatów (MW) dodatkowego zapotrzebowania.

Choć władze stanu są bardzo chętne, aby Teksas stał się globalnym centrum wydobywczym Bitcoina, to zwykli mieszkańcy obawiają się, że sieć energetyczna tego nie wytrzyma, co spowoduje zrost cen energii, a nawet będzie mogło doprowadzić do przerw w jej dostawie.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

Wielki exodus górników z Chin

O wzroście zużycia prądu robi się głośno w momencie, gdy stan Lone star planuje stać się domem dla 20% światowych operacji wydobywczych Bitcoin. Teksas stał się bardzo popularny wśród górników Bitcoin od czasu, gdy na początku tego roku chiński rząd oficjalnie zakazał wydobywania oraz handlu kryptowalutami.

Lokalne władze wykorzystały stanowisko Pekinu, czyniąc Teksas rajem dla górników, którzy mogą teraz cieszyć się 10-letnią ulgą podatkową, ulgami podatkowymi od sprzedaży i dotowanymi przez państwo szkoleniami różnymi szkoleniami.

Niektórzy mieszkańcy Teksasu obawiają się jednak, że istniejącej infrastruktury elektrycznej nie da się usprawnić, co spowoduje znacznie pogorszenie poziomu życia zwykłych obywateli.

Zarządzanie siecią elektryczną stanu przez ERCOT znajduje się pod szczególną uwagą od lutego 2021 roku, kiedy to podczas skrajnie niskiej temperatury w regionie doszło do przerw w dostawie prądu, w wyniku których około 5 milionów mieszkańców przez kilka dni nie miało prądu.

– Nowy raport oceny sezonowej (w zasadzie prognoza) z ERCOT wydaje się wskazywać, że, co nie jest zaskoczeniem, agencja w ogóle nie zmieniła swojego podejścia, aby naprawdę przygotować się na ekstrema- napisał na Twitterze Amal Ahmed, komentując Raport wydany 19 listopada przez ERCOT.

Niektórzy górnicy próbowali rozwiać obawy mieszkańców o potencjalnym drenażu zasobów. 21 października portal The Texas Standard doniósł, że niektórzy górnicy współpracują z lokalnymi dostawcami energii, aby zapewnić stabilność sieci.

Inni górnicy zamierzają działać przy użyciu w pełni odnawialnych i potencjalnych alternatywnych źródeł energii, takich jak na przykład gaz ziemny, odzyskiwany z procesu wydobycia ropy naftowej. Całe środowisko kryptowalut zmierza w stronę odnawialnych źródeł energii, stawiając sobie za cel ocieplenie wizerunku w oczach ekologów oraz całego społeczeństwa.

Pomimo deklaracji nie ma obecnie żadnych propozycji ze strony rządu Teksasu, aby poradzić sobie z potencjalnymi problemami, które mogą powstać w wyniku wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną, spowodowaną kryptowalutami. Jak sugeruje Texas Standard, górnicy mogliby być elastyczni w wyłączaniu swojego sprzętu w okresach szczytowego zapotrzebowania lub mogliby być obciążani premią za kilowatogodzinę, jeśli chcą korzystać z sieci godzinach wzmożonego zużycia prądu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs biomed lublin | enea kurs | kurs korony islandzkiej | dom development kurs akcji | camparic | kurs kuny | kurs jena |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here