Naga Marketsnapis blockchain ułożony z klockówResearch and Markets opublikował najnowszy raport dotyczący możliwości technologii blockchain oraz prognoz dotyczących inwestycji w tę branżę w Stanach Zjednoczonych. Z badania wynika, że wzrost wydatków na blockchain może sprawić, że w 2025 roku wyniosą one 41 mld USD rocznie. Przyjęto, że każdego roku wysokość inwestycji w technologię łańcucha blokowego będzie wzrastać przeciętnie o 44,5%. Choć takie tempo może się wydawać duże, to należy wziąć pod uwagę, że w 2018 roku w okresie największego spowolnienia rynku kryptowalut wydatki na blockchain podwoiły się.

Miliardowe inwestycje w blockchain

W 2018 roku inwestycje w technologię blockchain w samych Stanach Zjednoczonych wyniosły 1,6 mld USD, o 110% więcej niż rok wcześniej. Do przygotowania raportu firma wzięła pod uwagę rynkowe korzyści i ryzyka związane z łańcuchem bloków w ponad 75 dziedzinach powiązanych z 11 branżami w USA.

Patrząc na skalę globalną, inwestycje w nową technologię powinny być najwyższe właśnie w Stanach, a następnie w Europie Zachodniej i Chinach, które w 2018 roku wydały na te cel kolejno 674 mln USD i 319 mln USD.

Wcześniej w marcu International Data Corporation wydał podobny raport, z którego wynika, że w latach 2018-2022 dojdzie do gwałtownego globalnego wzrostu inwestycji w blockchain (+76% rocznie), co przełoży się na wynik w wysokości 12,4 mld USD w 2022 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wiara w blockchain coraz silniejsza

W grudniu zeszłego roku Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji opublikowała raport „Blockchain w Polsce. Możliwości i zastosowania”. Liczące 90 stron opracowanie jest kompleksowym przewodnikiem po technologii blockchain skierowanym do biznesu, a także źródłem wiedzy i inspiracji dla dziennikarzy i członków kadry zarządzającej, szukających innowacyjnych rozwiązań odpowiadających na współczesne biznesowe wyzwania.

Raport pokazuje możliwości wykorzystania technologii blockchain w polskich warunkach, a główną część raportu stanowią opisy zastosowań, przeanalizowane z punktu widzenia ich skutków biznesowych, które pozwalają odnaleźć nowe, interesujące zastosowania tej technologii w firmie.

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez stowarzyszenie branżowe Global Blockchain Business Council (GBBC), aż 40 procent inwestorów instytucjonalnych uważa, że technologia blockchain może być najważniejszą innowacją od czasu powstania Internetu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here