Naga MarketsDogrywka

Na szczęście nikt nie był na tyle nierozsądny, by trzymać longi na funcie więc nie miałem obaw o stop losy. Funt po prostu się zawalił. Słyszałem, jak brokerzy z różnych amerykańskich i azjatyckich centrów wykrzykiwali oferty sprzedaży, których nikt nie chciał. Oferty kupna nie istniały. Miałem zamówienia na kupowanie funtów od 2,9300 do 2,7500, więc po prostu patrzyłem, jak rynek załamuje się, coraz bardziej naturalnie, a chaos trwał dalej.

Kiedy spojrzałem na trwającą rzeź… pomyślałem – niewiarygodne, jak szybko to się stało. Piętnaście minut po ogłoszeniu wprowadziłem oferty na rynek i zamknąłem krótką pozycję, którą miałem otwartą wcześniej. Po około paru godzinach rynek zaczął się stabilizować, a ja otrzymałem telefon od Głównego Tradera, który wydawał się niesamowicie spokojny. Po prostu spytał mnie, jak to minęło, a ja odpowiedziałem – “w porządku”, uwalniając nagromadzoną adrenalinę w moim organizmie.Następnego ranka, gdy traderzy zaczęli przychodzić do pracy, wszyscy chcieli usłyszeć, jak minęła nocna zmiana. Mój przełożony, szef handlu, podszedł i postawił duże cappuccino na moim biurku i powiedział: “no ,to już po wszystkim, mamy teraz czas na rozmowę”.

“Idź do domu i śpij!”

Ta  pogawędka trwała nie więcej niż pięć minut. Mieliśmy niesamowitą noc i była to chyba najważniejsza chwila w mojej karierze, zobaczyć na własne oczy jak cała polityka pieniężna danego kraju jest rozdzierana na strzępy przez żarłoczny rynek, i móc powiedzieć – “Byłem tam wtedy!”.

Kiedy wszedłem do biura szefa, wiedziałem, że obaj podjęliśmy słuszną decyzję, On ,że zaoferował mi rolę, do której bardzo pasowałem, i ja przyjmując ofertę pomimo początkowych obaw.

Szybko zgodziliśmy się, że wielkość zysku osiągniętego w tą noc przez nasz zespół, który był znaczny dla nas, był zaledwie kroplą w morzu w stosunku do zysku całego banku i jego rocznych wyników. Dla mnie ważniejsze było powierzenie mi nadzorowania tak doniosłego wydarzenia, które nie powtórzyło się jeszcze długo, aż do pamiętnego dnia w styczniu 2015 gdy szwajcarski bank centralny wycofał się z utrzymywania stałego kursu do Euro czy dnia podania wyniku referendum w sprawie Brexitu w czerwcu 2016 r. Ale dla banku był to kolejny szczebel w górę drabiny do celu, jakim jest zostanie czołowym globalnym dostawcą usług skarbowych.

Polecono mi “iść do domu i spać”, ale kiedy dotarłem do domu, emocje jeszcze we mnie tak wrzały, że ciało i umysł znajdowały się w zupełnie różnych stanach emocji i zajęło mi dużo czasu, aby w końcu się uspokoić.

Moment zwrotny w karierze.

Pozwolono mi odpowiedzieć dziennikarzom na kilka pytań, którzy następnego wieczoru zadzwonili do banku, mimo że bank rygorystycznie przestrzegał zasad tajemnicy służbowej. W wiadomościach telewizyjnych i porannych gazetach było pełno informacji o bajońskich kwotach pieniędzy, które zarobił George Soros i chełpliwych wypowiedzi traderów, którzy najwyraźniej zarobili wielokrotności swojego rocznego targetu.

Takie komentarze potraktowałem z przymrużeniem oka i cieszyłem się, że bardziej wspomniano o moim udziale w wydarzeniu niż jego konsekwencjach finansowych. Cytowano moje słowa – “samo bycie częścią wydarzeń, zarządzanie ochroną moich klientów i, co najważniejsze, integralnością rynku było naprawdę niezapomniane”.

Kiedy wychodziłem z banku i wracałem do domu, a dyrektor handlowy ponownie zajął miejsce przy biurku, rozpoczął się już atak na Lira. Był w podobnej sytuacji jak Sterling, biorąc pod uwagę wysoką inflację i poziom nie do obrony w porównaniu z Deutschemark. Miałem ochotę zostać i obserwować, ale jak mówią, “dość znaczy dość”.

Wszystkie teksty możesz śledzić pod tagiem “wspomnienia tradera”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here