Naga MarketsWycofanie roszczeń wobec CD Projektu w postępowaniu w USARoszczenia wobec CD Projektu oraz CD Projekt Inc. związane z pozwem złożonym w USA zostały wycofane, a tym samym podmioty te wyłączone zostały z toczącego się postępowania, podał CD Projekt.

Wycofano roszczenia wobec CD Projektu

“W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 8/2021 z dnia 29 stycznia 2021 roku, aktualizując informację o wniesionym pozwie zbiorowym dotyczącym potencjalnych naruszeń prawa konkurencji na terenie Stanów Zjednoczonych, polegających na rzekomym zawarciu w umowach dystrybucyjnych z Valve Corporation tzw. ‘klauzul największego uprzywilejowania’, zarząd CD Projekt S.A informuje iż, zgodnie ze złożonym przez stronę powodową w dniu 8 kwietnia 2021 roku wnioskiem, wycofane zostały z pozwu roszczenia kierowane wobec CD Projekt S.A. oraz CD Projekt Inc., a tym samym podmioty te wyłączone zostały z toczącego się postępowania” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grudniu ub.r. i styczniu br. CD Projekt otrzymał zawiadomienie o złożeniu przed sądem w USA cywilnych pozwów zbiorowych przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych. Pozywający domagali się ustalenia na drodze sądowej, czy działania spółki i jej członków zarządu związane z premierą gry “Cyberpunk 2077” stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez m.in. wprowadzenie inwestorów w błąd, doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria “Wiedźmin” oraz najnowsza superprodukcja “Cyberpunk 2077”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here