Naga Markets

Wyciek materiałów z Grand Theft Auto VI ciągnie amerykański sektor gamingowy w dółBranża gamingowa rozpoczęła nowy tydzień z przytupem, a wszystko za sprawą wycieku materiałów z produkowanej 6 odsłony popularnej gry Grand Theft Auto. Akcje spółki Take-Two Interactive Software (TTWO.US), która jest właścicielem studia Rockstar Games notowały dzisiaj ponad 6% spadki w obawy o przyszłość projektu, w związku z obawami o możliwy wyciek kodu źródłowego (który mógłby zaburzyć stabilność oraz poprawne działanie Grand Theft Auto Online VI.

Akcje spółki Take-Two Interactive Software ciążą dziś sektorowi gamingowemu

Materiały wideo, które przedstawiały sceny gameplay’u ukazały się w sieci w ten weekend i w pierwszej kolejności zaprzeczano ich autentyczności. Nie mniej, jak poinformowała agencja Bloomberg, osoby zaznajomione z całą sprawą potwierdziły prawdziwość materiałów. Całą sprawę potwierdził również Rockstar Games.Jak wynika z nieoficjalnych źródeł, haker ma negocjować z Take-Two Interactive szerzej nieokreślone warunki. Te informacje nie zostały jednak potwierdzone, a szczegóły, o jakie kwestie dokładnie chodzi nie są znane.

Globalne media uważają, że wyciek materiałów dotyczących Grand Theft Auto może być największym tego typu zdarzeń w historii.

Wykres notowań akcji spółki TTWO.US. Źródło: xStation 5
Wykres notowań akcji spółki TTWO.US. Źródło: xStation 5

Odpowiedź Rockstar Games na zaistniały wyciek materiałów. Źródło: Rockstar Games via TwitterRedakcja poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here