Naga MarketsPublic Domain
Public Domain

Wiedzieliście o tym, że Yahoo posiada spółkę zależną, która świadczy usługi brokerskie? Ja również. Okazuje się, że pracownik brokera YJFX należącego do  Yahoo Japan Corporation, które z kolei jest częścią imperium Yahoo dopuścił się poważnego przestępstwa związanego z ochroną danych klientów.


Sprawa opisywana jest na bieżąco w japońskich mediach, ponieważ rzadko zdarza się w tamtym kraju, aby pracownik zaufania społecznego (czyli choćby zatrudnieni w banku, czy właśnie w podmiotach finansowych) dopuścił się tak poważnego pogwałcenia krajowych przepisów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak na razie, o oskarżonym o kradzież Japończyku wiadomo jedynie tyle, że pracował w YJFX – spółce zależnej od amerykańskiego giganta internetowego, Yahoo. Nie wiadomo również w jaki sposób poufne dane miały zostać skradzione – wiadomo jedynie, że do kradzieży doszło. A co konkretnie zostało skradzione?

Wylicza się, że wyciekło 185 626 informacji o rachunkach klientów YJFX – zdecydowana większość z nich wylądowała w popularnej wyszukiwarce, do wyników której dostęp miał niemal każdy.

Sprawa co jest co najmniej tajemnicza i przypomina tę opisywaną również na Comparic.pl, w której ofiarą padł bank centralny Bangladeszu a z kont banku wyparowało ponad 100 mln dolarów. Dlatego tak ważne w czasach, gdy dostęp do internetu posiada nawet zegarek, jest ograniczone zaufanie do podmiotów, którym powierzamy pieniądze, poufne informacje lub najczęściej jedno i drugie. Trudno jest się uchronić przed nieuczciwym pracownikiem, jednak przy wyborze pośrednika w handlu zawsze można kierować się opiniami innych. Jeśli jesteś na etapie poszukiwania swojego brokera, lub z jakiegokolwiek powodu chcesz zmienić swojego dotychczasowego, zapraszam do zapoznania się z brokerami polecanymi przez Comparic.pl. Nie warto rezygnować z bezpieczeństwa w imię, być może, lepszych warunków obrotu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku EURUSD, GBPUSD, AUDUSD 24 marca 2016
Następny artykułEURGBP – 16-miesięczne maksimum
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here