Naga MarketsWiodąca amerykańska platforma do kupowania i sprzedawania głównych kryptowalut będzie prawdopodobnie w przyszłości notowana na giełdzie. “Najbardziej oczywistą ścieżką rozwoju dla Coinbase jest to, abyśmy w pewnym momencie pojawili się publicznie” – powiedział w swoim pierwszym telewizyjnym wywiadzie Asiff Hirji, sprawujący od 1 grudnia br. prezes i dyrektor operacyjny firmy.


Hirji dodał, że oferta publiczna jest “z pewnością w interesie naszych inwestorów”, w tym byłego pracodawcy Andreessena Horowitza. Hirji był wcześniej także prezesem i dyrektorem ds. operacyjnych brokera internetowego TD Ameritrade.

Coinbase twierdzi, że na swojej stronie internetowej zebrał 217 milionów dolarów od inwestorów Union Square Ventures, New York Stock Exchange i USAA. Startup jest wyceniony na co najmniej 1,6 miliarda dolarów. “Sądzę, że bylibyśmy dość drodzy dla giełd patrząc pod kątem przejęcia” – powiedział w czwartek Hirji.

Hirji powiedział również, że nie może wypowiedzieć się na temat tego, czy Coinbase w niedalekiej przyszłości doda wsparcie dla innych kryptowalut. “Myślę, że powinniśmy się spodziewać, że z czasem pojawi się coraz więcej aktywów” – dodał.

Coinbase jest wiodącą amerykańską platformą do kupowania i sprzedaży bitcoinów, ethereum i litecoin, a także prowadzi giełdę dla inwestorów instytucjonalnych zwanych GDAX. Jednak wciąż nie obsługuje takich walut jak np. Ripple.

Ostatnie, bardzo dynamiczne wzrosty najpopularniejszej z walut cyfrowych – Bitcoina – sprawiły, że założonej w 2012 roku giełdzie Coinbase, przybyło kilka milionów nowych klientów. Pod koniec listopada firma miała ponad 13 milionów użytkowników, co oznacza wzrost z mniej niż 5 milionów rok temu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… AUD/NZD, EUR/CAD, NZD/JPY
Następny artykułDash blisko ważnego poziomu 800 dolarów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here