Naga MarketsWycena spółki Comp podniesiona do 62 zł. Okres fiskalizacji online sprzyja branżyAnalitycy Trigon DM w raporcie z 26 kwietnia podnieśli cenę docelową akcji Compu do 62 zł z 60 zł wcześniej. Rekomendacja została utrzymana na poziomie “kupuj”. Zdaniem autorów raportu, spółka zaczyna wkracza obecnie w największy etap fiskalizacji, co stworzy dobre środowisko dla prowadzonego przez nią biznesu. Poniżej kluczowe cytaty z raportu.

“Comp wchodzi w okres wysokich zysków związanych z ostatnim etapem fiskalizacji online, która jest obecnie priorytetem dla spółki. W roku 2021 prognozujemy nieco niższy niż szacowany przez spółkę wynik EBITDA ale i tak na rekordowym dla spółki poziomie 118mln PLN, natomiast w kolejnym zakładamy powrót do średnich wartości z poprzednich lat” – podano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Wynik netto w 2021 roku wesprze jednorazowy efekt dopłaty z tytułu sprzedaży Paytel, który szacujemy na 15mln PLN w drugim kwartale tego roku. Przedłużająca się pandemia i skupienie się na ostatnim etapie fiskalizacji online wpływają na czasowe spowolnienie rozwoju projektu mPlatform” – podano także.

“Zakładamy, że Comp będzie w stanie utrzymać silną pozycję na rynku kas online i kas wirtualnych (współpraca z Uberem czy Boltem) co będzie wspierało generowanie powtarzalnych wyników także po ukończeniu obecnego etapu fiskalizacji”

“W IT zakładamy utrzymanie wysokich rentowności i nominalny wynik EBITDA na poziomie 10 mln PLN. Zarząd na ostatniej konferencji informował o znaczącym portfelu zamówień na rok 2021, co będzie wspierało wyniki w nadchodzących kwartałach” – podsumowano.

Próba powrotu ponad ważny opór

Spojrzenie z szerszej perspektywy pokazuje, że okolice 57 zł to istotna strefa oporu. Mniej więcej jednak w tym rejonie, spadki wyraźnie spowolniły, a okresowo pojawiają się podwyższone obroty. Możliwe więc, że trwa przygotowanie do próby powrotu ponad kluczowy opór, co umożliwiłoby ruch w kierunku wyceny z dzisiejszej rekomendacji.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here