Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Jak tylko wydawało się, że kurz wokół Korei Północnej spokojnie opadł kolejny silny wybuch wstrząsnął światem. Dosłownie. Kim Dzong Un twierdzi, że wstrząsy o sile 6,3 w skali Richtera odnotowane w miniony weekend były efektem testu bomby wodorowej. Co więcej, Korea Północna chwali się, że posiada technologię pozwalającą na umieszczenie ładunków nuklearnych w rakietach dalekiego zasięgu. Tych samych, które w zeszłym tygodniu rozbiły się u wybrzeży Japonii


Bomba wodorowa jest około 1000 razy silniejsza niż ta zdetonowana nad Hiroszimą w 1945 roku. Eksperci debatują nad tym, czy północnokoreański reżim rzeczywiście mówi prawdę jednak nie zmienia to faktu, że opinia międzynarodowa jest obecnie niezwykle nerwowa. Presja odciska swoje piętno również na rynkach. Zarówno azjatyckie jak i europejskie rynki otworzyły się dziś sporymi lukami:

Te artykuły również Cię zainteresują
Payrollsy zawodzą

Miniony piątek był pierwszym piątkiem września co wiąże się oczywiście z publikacją non-farming payrolls. Raport zawiódł, sierpniowe wyniki nie tylko nie sprostały prognozom analityków ale doszło również do negatywnej rewizji lipcowego odczytu.

Zacznij śledzić najlepszych traderów eToro i księguj zyski razem z nimi!

Wall Street pozostało niemal niewzruszone w przypadku tych złych wieści, a nawet zdołało zamknąć się powyżej kreski. Wydaje się, że w tym momencie rynki myślą już jedynie o reformie podatkowej Donalda Trumpa. Indeks dolara z kolei pozostaje wyraźnie czuły zarówno na dane jak i sytuację geopolityczną. Piątkowa reakcja na złe dane została błyskawicznie zniesiona luką weekendową:

Pęka bańka na kryptowalutach?

W sierpniu wiele kryptowalut osiągnęło swoje historyczne szczyty, piątek był szczególnie łaskawy dla Litecoina. Jednak zarówno późny piątkowy wieczór jak i weekend przyniosły ze sobą sporą przecenę. Bitcoin zdążył przetestować opór w rejonie $5000 by następnie wyraźnie skorygować:

Nie warto jednak panikować. Pamiętajmy, że cały rynek kryptowalut zyskał w sierpniu 84%. W tym momencie jesteśmy około 11% poniżej szczytu. Nawet jeśli korekta potrwa jeszcze chwilę, a kapitalizacja spadnie o kolejne kilka procent, wówczas spadki te i tak należy nazwać dość płytką korektą.

Co jeszcze?

Dziś zarówno w Stanach jak i Kanadzie trwa Święto Pracy. Tamtejsze rynki nie działają. Jednak już dziś w nocy Reserve Bank of Australia opublikuje decyzję w sprawie wysokości oficjalnej stopy kasowej. Jak zwykle, wydarzenia takie jak te zbiorą sporo uwagi wśród traderów.

Inwestorzy szykują się jednak na prawdziwą bombę jaką ma być czwartkowe posiedzenie EBC. Europejski Bank Centralny ponownie zadecyduje o kształcie polityki monetarnej strefy euro, a zaplanowana konferencja prasowa Mario Draghiego być może nieść będzie nieco więcej informacji na temat prowadzonego przez EBC programu skupu aktywów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here