Naga MarketsUSD/CAD – czy to koniec trendu?usdcad-d1-admiral-markets[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

Drugiego grudnia mieliśmy okazje zapoznać się z decyzją Banku Centralnego Kanady dotyczącej stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie. Jednakże warto zauważyć, że Kanadyjczyk po tej decyzji zdołał umocnić się o kilkadziesiąt pipsów. Przez długi okres czasu mogliśmy obserwować dużą korelacje pomiędzy ceną ropy, a walutą kanadyjską. Ostatnia dana korelacja została zachwiana, gdy cena ropy WTI spadła po raz kolejny do 40$ za baryłkę to Kanadyjczyk zdołał się umocnić. Wszystko wskazuje na powolne wyczerpywanie się trendu wzrostowego, jednakże gdy 16 grudnia zobaczymy podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych to możemy liczyć na jeszcze jeden impuls wzrostowy.

Na wykresie dziennym najbliższe wsparcie znajduje się w strefie 1,321-1,328. Trend wzrostowy jest wspierany również przez linie trendu. Dopiero wtedy gdy FED nie zdecydowałby się na podwyżkę stóp procentowych w tym roku będziemy mogli zaobserwować odwrócenie trendu wzrostowego.

EUR/AUD – Dragi zepchnie euroEURAUDOd początku października na parze walutowej EURAUD obserwujemy silny tren spadkowy. Z poziomu 1.6250 w okresie zaledwie dwóch miesięcy dotarliśmy w okolice 1.4428 łamiąc bez najmniejszego problemu wsparcia między innymi w rejonach 1.5600 oraz 1.5200. Obecnie kurs przebywa w okolicy 1.4427, jest to również istotny poziom wsparcia byków. Czy możemy w tym miejscu oczekiwać chwilowego przynajmniej przystanku? Wszystko zależy od dzisiejszej decyzji ECB. Jeśli Mario Draghi zdecyduje o dalszym luzowaniu polityki pieniężnej w strefie euro, wówczas i ten poziom wsparcia może pęknąć jak zapałka. W takiej sytuacji następnym niedźwiedzim powinny być rejony 1.4233 a potem okrągły poziom 1.4000.

GBP/NZD – na silnym wsparciu^A02E57B75DBA352364FE17952C20DF896E855F38E08F9FB783^pimgpsh_fullsize_distrCzwartą spadkową sesję z rzędu odnotowuje dziś para funta brytyjskiego i dolara nowozelandzkiego. Tym sposobem kurs został sprowadzony do poziomu wsparcia 2,243. Wykres jest w przeszło dwumiesięcznym trendzie spadkowym, na południe wskazuje znów ujemny MACD. Przełamanie wyżej wymienionego wsparcia pozwoli na atak na 200-okresową średnią kroczącą, której zniesienie będzie sygnałem sporych problemów strony popytowej.

Słabe odczyty danych makroekonomicznych z Wielkiej Brytanii stępiły jastrzębie nastroje szefostwa Banku Anglii. Podwyżki stóp procentowych na Wyspach Brytyjskich na początku przyszłego roku nie są już wcale takie pewne, co z pewnością nie będzie pomagać w obronie najbliższych wsparć. Z kolei dość dobre dane z Nowej Zelandii utrzymują wzrosty kiwi w stosunku do większości głównych walut. Warto pamiętać, że już 9 grudnia odbędzie się posiedzenie Banu Rezerw Nowej Zelandii.

“Interesujesz sie analizą techniczną? Koniecznie zapisz się na szkolenie Mistrz Analizy Technicznej i sprawdź, jak najpopularniejszą metodę analizy wykorzystują inwestorzy.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here