Naga MarketsFrancuska kampania prezydencka w 2022 r. ma wiele podobieństw do tej z 2017 r., ale także pewne istotne różnice. Na rynku walutowym premia za ryzyko jest już widoczna w zmienności implikowanej przed wyborami, ale w tym roku pozycja kursu pary walutowej EUR/USD powinna pozostać niezmieniona, uważają ekonomiści z ING.

  • Wybory prezydenckie we Francji w 2022 r. będą wyzwaniem dla rynków zmienności implikowanej EUR/USD
  • Głównym motorem napędowym EUR/USD powinna być droga do spodziewanego letniego ożywienia gospodarczego w strefie euro
  • „Edek” jest w tym momencie niedowartościowany o blisko 2%

Kurs euro (EUR/USD) wzrośnie w kierunku 1,25, ignorując wybory we Francji – ING

Na razie spodziewamy się, że widmo ryzyka wyborów prezydenckich we Francji w 2022 r. będzie raczej wyzwaniem dla rynków zmienności implikowanej EUR/USD niż dla rynku kasowego. Implikowana krzywa zmienności EUR/USD już wykazuje załamanie w strukturze terminowej w okolicach wyborów w kwietniu 2022 r. – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli chodzi o kurs EUR/USD, głównym motorem napędowym na nadchodzące miesiące powinna być droga do spodziewanego letniego ożywienia gospodarczego w strefie euro i wynikająca z tego poprawa słabych danych o aktywności w strefie euro. Jest to widoczne w krótkoterminowym modelu wartości godziwej banku, w którym EUR/USD jest w tym momencie niedowartościowany o blisko 2%.

Chociaż sondaże wyglądają obecnie na bardziej zacięte niż w 2017 roku, wiele wskazuje na to, że do czasu wyborów sytuacja ulegnie poprawie na korzyść przyjaznego rynkowi kandydata i obecnego prezydenta Emmanuela Macrona.

Francuska gospodarka powinna się odbudować, a najgorszy okres po COVID powinien się zakończyć. Sugeruje to, że premia za ryzyko EUR/USD przed wyborami w 2022 r. nie powinna przekroczyć tej obserwowanej w 2017 r. – dodano.

Co ważne, związana z tym premia za ryzyko wyborów w EUR/USD powinna być widoczna na notowaniach znacznie bliżej daty wyborów (w 2017 r. francuska premia za ryzyko wyborów zaczęła być wbudowywana na EUR/USD mniej niż miesiąc przed wydarzeniem ), a nie już w tym roku,.

To powinno pozwolić kursowi EUR/USD skupić się na ewentualnych pozytywach tego lata, a parze osiągnąć poziom 1,25 do końca lata – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówki | nasdaq spółki | co to znaczy blik | index dax |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here