Naga MarketsWybory w Wielkiej Brytanii - co powinieneś wiedzieć zanim rozpoczniesz tradingJutro zacznie i skończy się długo oczekiwane przez rynek wydarzenie jakim będą wybory do Parlamentu Wielkiej Brytanii. Zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę z tego jaki ogromny wpływ na dalsze losy Brexitu i funta brytyjskiego mogą mieć wyniki jutrzejszych głosowań. Ostatnie ankiety przedwyborcze wskazują, że dotychczasowa niepodważalna przewaga partii Borisa Johnsona zmniejszyła się do 9 punktów  i wynosi 43% w porównaniu do 34% poparcia dla partii Pracy.

Sondaż YouGov dotyczący wyborów w UK

Kurs funta z rozchwianymi prognozami: Wzrost do 1,35 lub spadek do 1,24 USD?

ING w zależności od wyniku wyborów wskazuje na 4 główne scenariusze i ich wpływ na funta. Najbardziej optymistyczny z nich zakłada aprecjację do poziomu 1,35 USD, natomiast najbardziej pesymistyczny spadek do 1,24 USD:

Wynik wyborów Możliwy impulsywny scenariusz krótkoterminowy
1 Znaczna przewaga partii
Konserwatywnej B.Johnsona
Nadzieja na ratyfikacje umowy z UE w Parlamencie UK i szybki Brexit. Funt rośnie do 1.35
2 Niewielka przewaga Konserwatystów Umiarkowana nadzieja na ratyfikacje umowy z UE w Parlamencie UK.  Funt na 1.33
3 Brak większości parlamentarnej   Brexit w impasie , kolejne miesiące niepewności.
Funt spada do 1.26
4 Rząd mniejszościowy Partia Pracy + koalicjant Brexit pod znakiem zapytania, możliwe drugie referendum? Spora niepewność dla biznesu.
Funt spada do 1.24

Opracowanie własne, Źródło: ING

Wybory w UK, o czym musisz pamiętać?

O której zaczyna się głosowanie i o której godzinie się kończy?
Głosowanie rozpocznie się o godzinie 0700 GMT i potrwa do 2200 GMT.

Kiedy poznamy wyniki?
Po zamknięciu głosowania o godz. 2200 GMT, głosy będą liczone w dwóch etapach, ale zazwyczaj można się spodziewać, że proces liczenia zakończy się o godz. 0200 GMT. W związku z tym, wyniki zaczną napływać aż do następnego rana.

Począwszy od 0300 GMT, wyniki powinny pojawić się znacznie szybciej, a my będziemy mieli lepsze pojęcie o tym, jak sprawy się kształtują. Z wyjątkiem nieprzewidzianych i poważnych komplikacji, powinniśmy z grubsza znać zwycięzcę/wyniki wyborów we wczesnych godzinach porannych.

Uważaj na sondaże “wyjściowe” czyli exit polls.
Zanim jeszcze uzyskamy potwierdzony wynik, oczekujemy, że rynki zaczną poruszać się zgodnie z tym, co mówią te sondaże. Powinno to nastąpić zaraz po zakończeniu sondażu i nawet jeśli wyniki mogą być zaskakujące, nie można ich zlekceważyć, ponieważ wpływają one na bieżące, często chwilowe nastroje.

Wczesne wyniki exit polls powinny pojawić się w okolicach 00:30-01:30 czasu polskiego.

Dużym problemem dla rynków jest to, że sondaże wyjściowe i wczesne wyniki są zgłaszane w godzinach niskiej płynności – więc po prostu bądźcie ostrożni i nie ryzykujcie zbyt dużo, do czego zachęcają również brokerzy w mailach kierowanych do swoich klientów ostrzegając między innymi przed lukami weekendowymi.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here