Naga MarketsDzień wyborów w USA przynosi słabszego dolara. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Pierwsze wyniki wyborów prezydenckich w USA zaczną spływać dzisiaj w nocy
  • Dolar słabnie, rosyjski rubel i meksykańskiego peso odrabiają straty
  • W grupie G-10 prym wiedzie korona norweska, a za nią plasują się dolar australijski, oraz nowozelandzki

Bank Australii zdecydował się na poluzowanie polityki

Wall Street pomógł niezły odczyt ISM dla przemysłu w październiku, a także próbą rozegrania wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich (prowadzi w sondażach).

Pierwsze wyniki zaczną spływać dzisiaj w nocy. Inwestorzy nie biorą jednak pod uwagę scenariusza w którym wstępne wyniki pokażą niewielką różnicę w głosach i konieczne będzie zliczenie tych, które zostały wysłane pocztą – oznajmił ekspert BOŚ.

Najlepiej radzą sobie dzisiaj te waluty, które wczoraj były słabe – jak rosyjski rubel (bardziej liczy się ropa, niż Biden, który przecież może nałożyć dodatkowe sankcje na Moskwę), czy też meksykańskie peso. W grupie G-10 prym wiedzie korona norweska, która wczoraj była outsiderem (dzięki lepszym nastrojom), a za nią plasują się dolar australijski, oraz nowozelandzki.

Dzisiaj w nocy Bank Australii zdecydował się na poluzowanie polityki, ale ruchy były zgodne z oczekiwaniami tj. cięcie głównej stopy o 15 p.b. do 0,1 proc., oraz zwiększenie skali programu skupu aktywów o 100 mld AUD w ciągu najbliższego pół roku. Kluczowe okazały się jednak słowa prezesa Philip’a Lowe’a, który dał do zrozumienia, że bank centralny nie myśli o ujemnych stopach procentowych – dodał.

O ile wczoraj EURUSD został nieco obciążony lepszym odczytem amerykańskiego ISM dla przemysłu (fundamentalnie świadczy za amerykańską walutą w długim terminie), o tyle dzisiaj USD traci na fali lepszych nastrojów na rynkach akcji, oraz próby rozegrania potencjalnej wygranej Demokratów w wyborach.

Wyniki nie są jednak pewne, a w przypadku pojawienia się niepewności, co do publikacji ich ostatecznego terminu (liczenie głosów, kontestowanie przez Trumpa i prośba o orzeczenie Sądu Najwyższego), obserwowany teraz optymizm, może szybko się ulotnić. Kolejne dni mogą przynieść duże wahania na rynkach – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here