Naga MarketsKurs dolara, cena złota i srebra uzależnione od wyników wyborów w USACena złota (XAU/USD) spada na początku nowego tygodnia i wynosi około 1930 USD, poniżej minimów po zeszłotygodniowej konferencji Fed. Przyszłość żółtego metalu zależy od następnej rundy bodźców fiskalnych w USA, a ekonomiści z TD Securities uważają, że amerykańska polityka będzie silnie wpływać na metale szlachetne w najbliższych miesiącach.

  • Dalsze oznaki wskazujące na ożywienie gospodarcze powinny wspierać wzrost cen złota w miarę wzrostu oczekiwań inflacyjnych
  • Chociaż banki centralne chcą pozwolić, by inflacja rosła, toczy się poważna debata na temat tego, czy mają one zdolność do jej stymulowania
  • Rynki obecnie oczekują, że zwycięstwo Demokratów może wzmocnić narrację dotyczącą słabszego dolara, a tym samym wspierać ceny złota

Złoto: polityka kieruje cenami metali szlachetnych – TDS

Gdy rozczarowanie inwestorów po konferencji Fed związane z skrajnymi oczekiwaniami wpływa na rynkowe pozycjonowanie, uczestnicy rynku złota kierują swoją uwagę z powrotem na konwencjonalne czynniki rynkowe, podkreślają eksperci TDS.

Dalsze oznaki wskazujące na ożywienie gospodarcze powinny wspierać wzrost cen złota w miarę wzrostu oczekiwań inflacyjnych. Jednak ​​wybory w USA mogą pośrednio wpłynąć na czynniki konwencjonalne – napisano w raporcie.

Chociaż banki centralne chcą pozwolić, by inflacja rosła, toczy się poważna debata na temat tego, czy mają one zdolność do jej stymulowania. Jednocześnie impuls fiskalny może okazać się silniejszym czynnikiem napędzającym oczekiwania inflacyjne w przyszłości.

Rynki obecnie oczekują, że zwycięstwo Demokratów może wzmocnić narrację dotyczącą słabszego dolara, a tym samym wspierać ceny złota. Również rośnie ryzyko podziału rządu, który mógłby mieć problemy z tworzeniem większej liczby pakietów fiskalnych. Dlatego też, gdy rozpoczynamy odliczanie do wyborów prezydenckich, możemy zobaczyć ponowne pojawienie się polityki jako głównej siły napędowej rynek metali szlachetnych – podsumowano.

Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs XAUUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here