Naga MarketsKurs dolara dalej zyskuje! Biden ma przewgę nad Trumpem, ale jeszcze nic nie jest przesądzoneWybory w Stanach Zjednoczonych już jutro, a Joe Biden utrzymuje przewagę na Donaldem Trump. Kandydat Demokratów wyprzedza obecnego prezydenta w kraju oraz stanach, w których toczy się zacięta walka o dominację. Kurs dolara w pierwszym tygodniu listopada i przededniu wyborów kontynuuje umocnienie względem euro.

  • Joe Biden zwycięża w większość sondaży
  • Donald Trump może jeszcze zaskoczyć
  • Para walutowa EUR/USD dalej zmierza na południe

Biden z przewagą, ale Trump wciąż ma szanse

Sondaże pokazują, że Joe Biden ma przewagę w stanach, w których to Trump w 2016 roku był faworytem. Mowa tu m.in. o Pensylwanii, Florydzie, Arizonie, Wisconsin, Michigan i Karolinie Północnej. W przypadku sondażu ABC / Washington Post na Florydzie niewielką przewagę (50 – 48 proc.) ma Donald Trump.

Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Podczas wyborów 4 lata temu, Trump też nie był faworytem sondaży, a jednak wygrał wybory pokonując Hilary Clinton. Czy historia się powtórzy? Tego nie możemy stwierdzić.

Jednakże, analitycy są zdania, że Trump ma jeszcze realną szansę na zwycięstwo w stanach uważanych za “niepewne”. Sondaże ogólnokrajowe nie mogą wskazać zwycięzcy, ponieważ prezydentów wybiera stan, ale mogą sugerować trendy. Sondaż NBC / Wall Street Journal pokazał, że przewaga Bidena wzrosła o pełne 10 punktów procentowych, 52% wobec 42% dla Trumpa.

Kurs dolara dalej zyskuje. EUR/USD coraz bliżej dołka

Notowania dolara umacniały się wobec euro przez cały ubiegły tydzień. Para walutowa EUR/USD osunęła się w związku z tym o prawie 1,8 proc.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

Jak widać na wykresie dziennym powyżej, kurs Eurodolara jest już coraz bliżej kluczowego wsparcia przy 1,1615 USD, które skupia wrześniowe minima. Wybicie tego dołka otwierałoby drogę do 1,1500, a następnie 1,1440.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here