Naga MarketsChociaż strefa euro może pochwalić się silnym ożywieniem w III kwartale, przeciwności i ryzyka nadal pozostają liczne. Ekonomiści z Rabobanku postrzegają impulsy wzrostowe na parze walutowej EUR/USD jako okazję do sprzedaży. Ich średnioterminowy cel pozostaje na poziomie 1,15. Kurs „edka” spada w środę w okolice 1,1540, najniższego poziomu od lipca 2020 r.

Kurs euro (EUR/USD) spadnie do 1,15 przy presji cenowej w Europie – Rabobank

Obawy o spowolnienie wzrostu w Chinach prawdopodobnie wrócą do Europy przez niemiecki sektor produkcyjny. Jednocześnie wyższe ceny energii stanowią zagrożenie dla realnych dochodów i popytu, biorąc pod uwagę oznaki, że inflacja płac pozostaje na niskim poziomie w UE.Chociaż niemieckie wybory nie są wielkim wydarzeniem, które może poruszyć rynkami, potencjalny koniec ery Merkel może oznaczać znaczącą zmianę w polityce europejskiej. Ponadto we Francji w przyszłym roku odbędą się wybory prezydenckie. Pewną pociechę dla inwestorów przyniesie wiadomość, że pozycja skrajnej prawicy Le Pen spadła w ostatnich sondażach. Jednak obecnie jest wysoce prawdopodobne, że w drugiej rundzie stanie przeciwko Macronowi.

Oczekujemy, że dolar amerykański (USD) pozostanie na czele, wspierany zarówno obawami o podwyżkę stóp funduszy federalnych, jak i popytem na bezpieczne przystanie, biorąc pod uwagę szereg przeszkód stojących przed rynkami o wyższych rentownościach tj. wyższe stopy procentowe w USA, wzrost cen energii, obawy o spowolnienie w Chinach – napisano w raporcie.

Preferujemy sprzedaż pary EUR/USD na korektach wzrostowych z średnioterminowym celem na poziomie 1,15 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank akcje prognozy | kurs rubla do złotówki | kurs korony czeskiej prognozy 2021 | cena akcji lotos | akcje mbank | akcje lpp | frank pln |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here