Naga Marketsflaga USAWyniki prawyborów prezydenckich ze stanu Karolina Południowa pokazały, że Joe Biden wciąż ma szansę na nominację. Uzyskał 48,4% głosów, podczas gdy Bernie Sanders „tylko” 19,9%, Tom Steyer 11,3%, Pete Buttigieg 8,2%, a Elizabeth Warren 7,1%. Z symbolicznym poparciem mamy jeszcze Amy Klobuchar (3,1%) oraz Tulsi Gabbard (1,3%). To pokazuje, że Pete nie potrafi przekonać do siebie mniejszości narodowych wykorzystując swoją orientację seksualną, z kolei Sanders nie ma nominacji w kieszeni.


Joe Biden nadal w grze w walce o fotel prezydenta

Największe znaczenie będzie miał jednak jutrzejszy Super Wtorek z głosowaniem z 12 stanami, Samoą oraz głosami zza granicy. To oznacza, że do zdobycia jest 1357 delegatów. Do otrzymania nominacji z Partii Demokratycznej potrzeba 1991 delegatów. Kolejnych 663 delegatów będzie do zdobycia 28 kwietnia w 6 stanach. Choć oczywiście w międzyczasie inne stany też będą swojego kandydata wybierać.

Wall Street prognozuje zwycięstwo Donalda Trumpa w listopadowych wyborach, choć niektóre sondaże pokazują, że zwycięży kandydat Demokratów. W tym drugim przypadku byłaby to spora niespodzianka dla giełd, co mogłoby się skończyć sporą przeceną. Zwłaszcza w przypadku zwycięstwa Sandersa, który zapowiada przejęcie firm farmaceutycznych czy rozbicie dużych banków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDolar jest słaby przez rosnące oczekiwania wobec FED, twierdzi Marek Rogalski
Następny artykułKurs funta największym przegranym, euro i frank wygranymi sesji
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here