Naga MarketsWybory parlamentarne w Szkocji odbędą się już 6 maja, za nieco ponad trzy tygodnie. Jak dotąd rynek walutowy zadowalał się ignorowaniem potencjalnych zagrożeń związanych ze zbliżającymi się wyborami w Szkocji. Inwestorzy nadal koncentrują się na ożywieniu po pandemii, a ekonomiści z TD Securities uważają, że nastroje stały się bardziej odporne na wstrząsy związane z wyborami. Może się to jednak szybko odmienić, jeśli układ sił politycznych zacznie ulegać zmianie w ostatnich dniach kampanii. Kurs funta (GBP/USD) zyskuje trzeci dzień z rzędu testując w środę poziom 1,38.

  • Ostatnie sondaże sugerują, że SNP będzie największą partią i jest u progu zdobycia większościowego mandatu
  • Rząd Wielkiej Brytanii będzie skutecznie odmawiał Szkocji możliwości zorganizowania referendum
  • Funt będzie słabszy w ciągu najbliższych kilku tygodni w stosunku do szeregu głównych walut

Kurs funta (GBP): Rynkom nie przeszkadza ryzyko wyborów w Szkocji

Ostatnie sondaże sugerują, że SNP będzie największą partią i jest u progu zdobycia większościowego mandatu. Nawet jeśli SNP osiągnie gorsze wyniki w sondażach, będzie w stanie uformować znaczną niepodległościową większość przy wsparciu Zielonych i być może Alby.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podstawową implikacją jasno popierającego niepodległość szkockiego rządu jest to, że będzie on teraz naciskał na nowe referendum niepodległościowe. Będzie to jednak wielomiesięczna, przeciągnięta przez sądy kwestia konstytucyjna. Nasz podstawowy scenariusz zakłada, że rząd Wielkiej Brytanii będzie skutecznie odmawiał Szkocji możliwości zorganizowania referendum, przynajmniej na czas trwania tego (brytyjskiego) parlamentu, ale wynik tego nie jest pewny i będzie wymagał uważnej obserwacji – napisano w raporcie TDS.

Aktualnie rynek walutowy nie jest szczególnie zaniepokojony ryzykiem wyborów w Szkocji. Oczywiście szybko pojawia się pytanie, czy rynek walutowy zacznie się tym przejmować w pozostałych dniach przed głosowaniem. Z perspektywy ekspertów TDS jest to bardzo możliwe, zwłaszcza w obliczu rosnącego hałasu w prasie.

Nadrzędny temat i koncentracja na rynkach walutowych pozostaje zdominowana przez lockdown i względne perspektywy poprawy wzrostu gospodarczego. Nie spodziewamy się, że w najbliższym czasie to się zmieni. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​rynki walutowe mają tendencję do skupiania się tylko na jednej rzeczy naraz, a na przednim palniku rynku po prostu nie ma dużo wolnego miejsca – dodano.

Obecnie jesteśmy skłonni bagatelizować ryzyko, że zbliżające się wybory w Szkocji i ich bezpośrednie następstwa staną się trwałym motorem wzrostu wartości funta szterlinga – podkreślono.

To powiedziawszy stratedzy przyznali, że problem może szybko wypłynąć na powierzchnię w perspektywie krótkoterminowej.

Mając to na uwadze, prognozujemy spadki GBP w ciągu najbliższych kilku tygodni. Jednak co ważne, jest to po prostu zgodne z naszym wcześniejszym poglądem na słabszego funta w ciągu najbliższych kilku tygodni w stosunku do szeregu głównych walut – podsumowano.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara amerykańskiego | notowania s&p 500 | forex kursy walut | ropa wti forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here