Naga Markets



Wyborcze niesnaski. Zakończenie wyborów w Sądzie Najwyższym?Czwartek przynosi gremialny run w stronę risk-on, podbijany przez efekt FOMO (fear of missing out), czyli strach przed nie zdążeniem do pędzącego pociągu. Co ciekawe odbywa się to przy nadal bardzo dużym ryzyku politycznym, gdyż o wyniku wyborów w USA najpewniej zdecyduje Sąd Najwyższy, a w kilku stanach dojdzie do powtórnego przeliczenia głosów – ze strony sztabu Donalda Trumpa od wczoraj płyną takie sygnały, chociaż oficjalne ruchy nie zostały jeszcze zainicjowane.

Niewykluczone jednak, że prezydent wyraźnie zapowie je na konferencji prasowej spodziewanej dzisiaj wieczorem w Filadelfii. W kilku stanach głosy są nadal liczone, chociaż teoretycznie to Biden jest bliżej zdobycia upragnionych 270 głosów elektorskich.

Dzisiaj wieczorem kluczowym wątkiem będzie konferencja prasowa Jay Powella po zakończonym posiedzeniu FOMC o godz. 20:30. Komunikat pojawi się pół godziny wcześniej. Po tym jak statystyki COVID dla USA przekroczyły 100 tys. oczekuje sie, że szef FED zapowie dzisiaj swoją gotowość do dalszego poluzowania polityki w razie potrzeby. Ale to wiemy. Czy będzie coś poza tym? Czy, zatem dostaniemy mocny argument za podtrzymaniem tego szaleńczego rajdu ryzyka na rynkach?

Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również: 



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here