Naga MarketsPrzy wszechobecnym optymizmie na rynkach i panujących nastawieniu risk-on notowania najważniejszego niemieckiego indeksu giełdowego DAX30 kontynuują ruch konsolidacyjny, który trwa już od połowy listopada. Ta sytuacja z dużym prawdopodobieństwem nie potrwa długo, i w tym miesiącu powinniśmy zobaczyć wybicie.

Rysunek 1. Analiza techniczna, DAX30, H1,7.12.2017

Obecne granice trendu bocznego to 12900-13200, więc widać, że przedział nie jest zbyt szeroki. Ewentualne wybicie dolne ograniczenia nie daje jednak zbyt wielu możliwości stronie podażowej z uwagi na silny długoterminowy trend wzrostowy oraz bliskość poziomu wsparcia, który zlokalizowane jest w rejonie cenowym 12650. Inaczej sytuacja wygląda z wybiciem w kierunku północnym.

Rysunek 2. Analiza techniczna, DAX30, H1, 7.12.2017

Wybicie wzrostowe otwiera drogę do ataku na ostatnie, historyczne maksima, które zlokalizowane są w okolicy 13500 pkt. Wydaje się jednak, że przy ewentualnym ataku utworzenie nowych maksimów będzie tylko kwestią czasu. W związku z tym wybicie w górę powinniśmy wykorzystać kupując opcję call z terminem realizacji do końca roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here