Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jeszcze w nocy poznaliśmy protokół z wrześniowego posiedzenia RBA. Jak w swoim, wcześniejszym artykule zauważył już Adam Rak, sam ton dzisiejszej publikacji nie jest tak optymistyczny jak wskazywałyby na to ostatnie wypowiedzi gubernatora RBA. Ponownie dowiedzieliśmy się, że wzrost wyceny AUD na rynku (spowodowany w głównej mierze przez spadkową tendencję USD) negatywnie wpływa na realną gospodarkę kraju. Ponadto, w minutkach znajdziemy stwierdzenie, że pomimo faktu nieco lepszych danych opublikowanych w ostatnich tygodniach, tempo wzrostu gospodarczego nadal jest niezadowalające. Pozytywnym tonem z pewnością są komentarze dotyczące krajowego rynku pracy. Sytuacja pracowników w Australii wciąż się poprawia, a zatrudnienie rośnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy obawiają się jednak, że obawy RBA o niską dynamikę zarobków będą ciążyły na kolejnych posiedzeniach Banku. Zdaniem Westpac o ewentualnych podwyżkach stóp procentowych w Australii mówić możemy dopiero w połowie przyszłego roku.

Nie dostrzegliśmy w dzisiejszej publikacji żadnych wskazówek, które mogłyby sugerować, że RBA zamierza podnieść stopy procentowe w najbliższym czasie – relacjonują nocne minutki analitycy Westpac.

Jeszcze przed południem niemiecki ZEW opublikował wyniki Indeksu sentymentu ekonomicznego, budowanego na podstawie wyników wrześniowych ankiet przeprowadzonych wśród inwestorów instytucjonalnych i analityków.

Jak informowaliśmy już wcześniej, niemiecki indeks ZEW wyraźnie się poprawił, rosnąc we wrześniu aż o siedem punktów z dziesięciu opublikowanych ostatnio. Wzrost do 17 punktów zaskoczył rynek, który choć spodziewał się wzrostów, to miały one być względnie niewielkie (prognozy mówiły o wzroście wskaźnika do 12,5 punktu). Mimo to, wskaźnik wciąż znajduje się poniżej swojej długoterminowej średniej na poziomie 23,8 punktów.

Za solidny wzrost w wartościach wskaźnika w drugim kwartale 2017 roku odpowiada kombinacja stopniowego zwiększenia poziomu kredytów w gospodarce i wyższy poziom inwestycji zarówno komercyjnych jak i państwowych – czytamy w raporcie ZEW. Jak przekonuje prezes Centrum, wybory w Niemczech przestały być źródłem niepewności. Mniejszy wpływ na przedsiębiorców ma też silniejsze euro – przekonuje Achim Wambach.

O godzinie 14:30 rynki poznały paczkę danych ze Stanów Zjednoczonych zawierającą raporty z amerykańskiego rynku nieruchomości. Sierpniowa wartość building permits (pozwolenia na budowę) wyniosła 1,300 miliona pokonując prognozy analityków (1,22 mln) oraz wyniki lipcowe, które zrewidowano  z 1,223 do 1,230 mln. Dzięki temu dynamika wskaźnika w ujęciu miesięcznym notowała mocne odbicie o 5,7% (z -4,1% obserwowanych w poprzednim okresie).

EURUSD

Na skutek trwających niemal nieprzerwanie od początku miesiąca wzrostów rynek ponownie dotarł w okolice lokalnego oporu, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Póki co kurs w dalszym ciagu oscyluje w okolicy tego poziomu. Jeżeli jednak strefa ta zostanie odrzucona, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

EURUSD H4

Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY, podczas którego każdy z mówców mówił będzie o Price Action.

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

USDCAD

Już od ubiegłego tygodnia rynek porusza się spokojnie na północ. Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że jeżeli tendencja będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 1.2420.

USDCAD Daily

Szansą na dołączenie do tych wzrostów mógłby okazać się re-test i odrzucenie okolic poziomu 1.2237. By tak się jednak stało, musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie w okolicy którego obecnie oscylujemy i ponownie znaleźć się wewnątrz kanału wzrostowego, z którego w dniu wczorajszym wybiliśmy górą.

USDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Byki ze spokojem czekają na FED
Następny artykułGBPJPY – wybicie górnego ograniczenia konsolidacji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here