Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Dzisiejsza sesja charakteryzowała się dość dużą zmiennością na indeksach giełdowych oraz na rynku złota. Pomimo zaledwie jednego ważnego odczytu z Wielkiej Brytanii, rynki pozostają pod wpływem większych wahań cenowych z zeszłego tygodnia.

Zarobki w Wielkiej Brytanii najwyżej od 9 lat

Najnowsza publikacja Office for National Statistics wskazuje na kolejny wzrost w poziomie średnich zarobków Brytyjczyków. W sierpniu indeks średniego wynagrodzenia z bonusami wzrósł o 2,7%. Powyżej poprzedniego odczytu oraz prognoz analityków. Wskaźnik nie wliczający dodatków zaskoczył jeszcze bardziej sięgając poziomu 3,1% co czyni ten odczyt najwyższym od stycznia 2009 roku.

Wtorkowy przegląd rynków – zyskują indeksy i złoto, traci jen

Ciąg dalszy wojny handlowej USA – Chiny

Wojna handlowa pomiędzy USA i ChinamiBez wątpienia jednym z głośniejszych tematów w ostatnim czasie jest wojna handlowa pomiędzy Chinami i USA. Jak informowaliśmy już wczoraj, zdaniem zastępcy dyrektora Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Tao Zhanga, w wojnie handlowej nie ma beneficjentów. Jeśli natomiast globalne łańcuchy dostaw zostaną zmuszone do dostosowania się w wyniku ciągłych napięć handlowych między USA i Chinami, w przyszłym roku może to kosztować gospodarkę światową około 1% PKB.

Europejskie akcje zyskują najmocniej od 3 miesięcy

Zeszły tydzień dostarczył inwestorom na całym świecie wielu niespokojnych chwil. Ogromna zmienność, silne spadki na amerykańskich indeksach, umacniający się jen japoński oraz silna przecena bitcoina towarzyszyła spekulantom przez większą część poprzedniego tygodnia. Ostatnie sesje przywracają jednak optymizm na rynku akcyjnym, wraz z dobrymi raportami kwartalnymi spółek. Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł dziś już o 1.1 proc., co stanowi najlepszą sesję od 24 lipca. Z kolei DAX rośnie o 1.17%, a S&P500 notuje wzrost na poziomie 1.27%.

Wtorkowy przegląd rynków – zyskują indeksy i złoto, traci jen

Jen japoński największym przegranym

Wzrosty na indeksach najczęściej oznaczają spadki bezpiecznej waluty czyli japońskiego jena. Również traci frank szwajcarski, co może oznaczać, iż rynek akcyjny zaczyna odzyskiwać “formę” po zeszłotygodniowej, silnej przecenie. Najsilniejszy pozostaje dolar nowozelandzki, który odnotowuje wzrost o 0,59% w stosunku do dolara amerykańskiego.

Wtorkowy przegląd rynków – zyskują indeksy i złoto, traci jen
finviz.com

Złoto odrabia tegoroczne spadki

To już trzeci tydzień z rzędu, gdy cena złotego kruszcu rośnie. Jednak biorąc pod uwagę, iż od początku roku złoto straciło 15% na wartości, ostatnie wzrosty mogą być jedynie korektą, po której nastąpi kolejna fala przeceny. Od dołka z połowy sierpnia złoto odrobiło już ponad 80 USD. Brakuje zaledwie kilku dolarów, aby cena dotarła do ważnego oporu. Zbiór konfluencji występuje w okolicach 1235 – 1240 USD za uncję.  Zbiór konfluencji występuje w okolicach 1235 – 1240 USD za uncję. Znajduje się tu istotny poziom wymienności, zniesienie 38,2% Fibo całej fali spadkowej oraz średnia MA200.

Wtorkowy przegląd rynków – zyskują indeksy i złoto, traci jen

DAX przebija ważny opór

Dzisiejsza sesja dla niemieckiego indeksu charakteryzuje się silnymi wzrostami. Do godziny 17:00 DAX wzrósł o prawie 200 pkt i dociera do ważnego oporu 11800, będącego zarazem wymiennością cenową. Rynkowe byki przeforsowały kluczowy opór 11715 i po kilkukrotnym re-teście, cena kontynuuje swój ruch na północ. Struktura pivotowa pozostaje niejasna, gdyż cena znajduje się powyżej dziennego i tygodniowego pivota, przy negatywnej strukturze pivota miesięcznego, co może wskazywać, iż mamy do czynienia z korektą wzrostową w trendzie spadkowym. Ważnym poziomem do przebicia będzie 11850, a następnie 11892.

Wtorkowy przegląd rynków – zyskują indeksy i złoto, traci jen

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here