Naga Marketslogo Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Naga Markets, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Naga Markets przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych niezwykle spokojnie. Wszystko to za sprawą zaledwie jednej istotnej publikacji makroekonomicznej, która i tak nazwana “istotną” jest dość na wyrost. Mowa tu oczywiście o wskaźniku zaufania konsumentów, który przygotowuje badawcza organizacja non-profit o nazwie Conference Board.

Sam raport sporządzany na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5000 gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Im wyższy odczyt indeksu tym bardziej optymistyczne odpowiedzi uzyskano w badaniu.

Z opublikowanego dziś raportu wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek zaufania konsumentów do poziomu 124,7 z 126,6 (zrewidowanego ujemnie z 128,1) poprzednio, ostateczny odczyt okazał się jeszcze gorszy a wartość indeksu uplasowała się na poziomie 120,2, co jest nagorszym rezultatem od lipca 2017 roku.

Zobacz także: Donald Trump z najniższym zaufaniem w historii, konsumenci wyrazili opinię

Wskaźnik zaufania konsumentów w USA
Źródło: forexlive.com

Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board zwraca uwagę, że tak znaczny spadek zaufania wśród amerykańskich konsumentów może być w dużej mierze spowodowany zamknięciem rządu. Zauważa ona jednak, że wydarzenie takie zwykle mają jedynie tymczasowy wpływ na ogólne zaufanie konsumentów. “Wydaje się więc, że spadek w tym miesiącu jest raczej wynikiem chwilowego szoku niż prekursorem znacznego spowolnienia w nadchodzących miesiącach” – dodała.

Wszyscy czekają na dzisiejsze głosowanie dot. Brexitu

Warto także pamiętać, że dzisiejszy dzień jeszcze nie dobiegł końca a jedno z najważniejszych wydarzeń wtorkowej sesji wciąż jeszcze przed nami. Dziś w brytyjskiej Izbie Gmin odbędzie się bowiem istotne głosowanie dotyczące Brexitu. Parlamentarzyści opowiedzą się za przyjęciem lub odrzuceniem tzw. nowelizacji Cooper-Boles. Celem ustawy jest opóźnienie wyjścia UK z Unii Europejskiej. Z kolei inna poprawka poddana pod głosowanie dotyczyć będzie ochrony irlandzkiej granicy.

Wspomniane głosowanie zaplanowano na godzinę 20:00 czasu polskiego. W jego wyniku obecna premier Wielkiej Brytanii, Theresa May, może utracić kontrolę nad Brexitem, o ile parlamentarzyści przegłosują poprawkę laburzystki Yvett Cooper oraz polityka Partii Konserwatywnej – Nicka Bolesa.

Jak informowaliśmy już wcześniej, dwóch wspomnianych wyżej polityków zabiega o to, by Wielka Brytania nie opuściła szeregów Unii bez jakiejkolwiek umowy (tzw. hard Brexit). Jeśli ich wysiłki nie pójdą na marne, wzrosłoby prawdopodobieństwo opóźnienia realizacji art. 50 Traktatu Lizbońskiego. To z kolei mogłoby się przełożyć na wzrost notowań funta szterlinga. W przypadku realizacji tego scenariusza, analitycy widzą potencjał do wzrostu pary walutowej GBP/USD w kierunku 1,33 – 1,34. Odrzucenie poprawki mogłoby natomiast otworzyć drogę spadkom w kierunku 1,31.

Sytuacja techniczna na NZD/USD

Spoglądajac na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że w kurs oscyluje od wczoraj w okolice lini tendencji spadkowej. Biorąc pod uwagę wczorajszą oraz dzisiejszą reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się możliwe odrzucenie tej strefy. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Sytuacja techniczna na złocie

Na notowaniach złota dostrzec możemy natomiast, iż w skutek dzisiejszych wzrostów kurs pokonał niezwykle istotny opór w okolicy 1305 dolarów. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, rynek mógłby dotrzeć nawet w rejon 1323 USD.

Kurs złota
GOLD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPłynność – największe wyzwanie dla rynku walutowego w tym roku
Następny artykułAnaliza techniczna par walutowych: EUR/CHF, EUR/JPY oraz AUD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here