Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W trakcie wtorkowej sesji nie poznaliśmy zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych. Zdecydowanie tą najważniejszą okazały się odczyty kanadyjskiej sprzedaży detalicznej za czerwiec 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak pisałem już wcześniej, zgodnie z danymi Statistics Canada wartość retail sales wzrosła w czerwcu czwarty miesiąc z rzędu. Wzrost o 0,1% okazał się jednak gorszy od prognoz zakładających odczyt na poziomie 0,3%. Na uwagę zasługuje również ujemna rewizja poprzedniego odczytu z 0,6% do 0,5%. Jak podał Urząd Statystyczna Kanady, sprzedaż detaliczna wzrosła w czerwcu w 6 z 11 sektorów co stanowi 38% łącznej sprzedaży detalicznej.

Mimo to, w pierwszej chwili po publikacji obserwowaliśmy silną aprecjację dolara kanadyjskiego. Była ona spowodowana bardzo pozytywnym odczytem podstawowej sprzedaży detalicznej a więc tej z wyłączeniem samochodów. Pomimo i tak optymistycznych prognoz na poziomie 0,3% (poprzednio -0,1%) ostateczny rezultat wyniósł aż 0,7%.

Dzięki tym danym to właśnie dolar kanadyjski jest dziś jedyną spośród głównych walut, która umacniała się w stosunku do dolara amerykańskiego.

Źródło: http://finviz.com/

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że na skutek silnej aprecjacji dolara kanadyjskiego rynek wybił dołem z lokalnej konsolidacji. Po krótkiej korekcie, obecnie re-testujemy jej dolne ograniczenie i jeżeli tylko opór ten zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

USDCAD M15

EURUSD

Na skutek wczorajszych wzrostów rynek pokonał linię tendencji spadkowej, którą obecnie re-testujemy od góry (jako wsparcie). Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Warto jednak zwrócić uwagę, że kurs od pewnego czasu porusza się w konsolidacji co zwiększa prawdopodobieństwo, że podaż będzie dążyła do ponownego przetestowania jej dolnego ograniczenia.

Jeżeli jednak obecnie testowane wsparcie zostanie odrzucone, rynek mógłby stworzyć formację trójkąta rozszerzającego. Biorąc pod uwagę ilość możliwych scenariuszy i stosunkowo wysoką niepewność związaną z brakiem dominacji konkretnej formacji, przy ewentualnych inwestycjach proponuję ograniczyć ryzyko do minimum.

EURUSD H4

GBPUSD

Na skutek dzisiejszych spadków rynek wybił dołem z trwającej od tygodnia konsolidacji. Obecnie re-testujemy jej dolne ograniczenie a odrzucenie tego oporu mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 1.2600.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

GBPUSD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPetrolinvest spłacił zobowiązania ZUS-owi
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” 22.08.2017 EUR/USD Przegląd potencjalnych setupów PA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here