Naga Markets



Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Jeszcze w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy wyniki australijskiej sprzedaży detalicznej. Z raportu Australian Bureau of Statistics (urząd statystyczny Australii) wynika, że ta wzrosła w styczniu jedynie o 0,1% co jest wynikiem zdecydowanie gorszym od prognozowanego (0,4%).



Zdecydowanie istotniejsza była natomiast decyzja monetarna RBA, którą poznaliśmy o godz. 4:30. Jak już o poranku informował Adam Rak, Reserve Bank of Australia zdecydowało o utrzymaniu swojej oficjalnej stopy procentowej na dotychczasowym poziomie 1,5%. Więcej uwagi niż sama decyzja zebrało jednak oświadczenie monetarne RBA, które można streścić w najważniejszych punktach:

  • niskie stopy procentowe wspierają australijską gospodarkę,
  • poziom inflacji w kraju pozostanie niski jeszcze przez jakiś czas,
  • prognozowany jest dalszy wzrost zatrudnienia oraz poziomu cen,
  • poziom konsumpcji gospodarstw domowych pozostaje źródłem niepewności,
  • bezrobocie w Australii powinno systematycznie spadać,
  • wzrost kursu wymiany AUD może spowolnić rozwój gospodarczy.

Mamy więc do czynienia z ostrożnym, choć lekko gołębim wydźwiękiem całego dokumentu. RBA ponownie zwraca uwagę na drogie AUD, które przeszkadza Bankowi w realizowaniu swoich celów.


Po godzinie 16:00 poznaliśmy również wskaźnik aktywności gospodarczej z Kanady. Jak wynika z raportu, wartość wskaźnika PMI Ivey wzrosła w lutym br. do poziomu 59,6 z 55,2 poprzednio. Warto również zwrócić uwagę, że jest to wartość zdecydowanie lepsza od prognoz analityków zakładających odczyt na poziomie 56,3 pkt.

Biorąc pod uwagę zmienność w trakcie wtorkowej sesji zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich głównych walut. Największą jego deprecjację obserwowaliśmy w stosunku do dolara nowozelandzkiego i australijskiego.

Dane z godz. 16:45 | Źródło: finviz.com

AUDUSD

Dzisiejsza aprecjacja AUD sprawiła, że rynek w końcu odrzucił testowaną od ubiegłego czwartku strefę wsparcia. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania styczniowych maksimów.

AUDUSD Daily

EURUSD

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach eurodolara. W tym przypadku, spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania górnego ograniczenia obecnej konsolidacji.

EURUSD Daily

NZDUSD

Bardzo podobnie wygląda również obecna sytuacja na notowania pary walutowej NZDUSD, gdzie rynek już w ubiegły czwartek odbił się od dolnego ograniczenia obecnej konsolidacji.

NZDUSD Daily

Spoglądając na interwał 60-minutowy zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs pokonał lokalny poziom oporu. Re-test i odrzucenie tej strefy od góry (jako wsparcia) mogłoby być dobrą okazją na dołączenie do tego trendu.

Skorzystaj z rewelacyjnych warunków handlowych dostępnych na koncie STO Pro i zdobądź szansę na wygranie iPhone’a X

NZDUSD H1

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Czy Trump ulegnie presji w sprawie taryf?
Następny artykułUwaga na Bitcoina, austriacki regulator ostrzega banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here