Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja a właściwie wtorkowy poranek niemal po brzegi wypełniony był istotnymi publikacjami makroekonomicznymi, czego niestety nie można powiedzieć o drugiej części dnia.

RBA pozostawia stopy procentowe bez zmian

Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy decyzje monetarną Banku Australii. Tak jak się spodziewano, stopy procentowe pozostały na dotychczasowym poziomie 1,5%. Jak już o poranku informował Przemysław Jarząbek, zdaniem Banku niskie stopy pomagają gospodarce. Stabilna polityka monetarna jest zgodna z wzrostem gospodarczym oraz inflacją. Warunki biznesowe są pozytywne. Inflacja pozostanie niska prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas. W 2018 roku inflacja CPI może być nieco powyżej 2%. Podwyżka płac nadal jest powolna, prawdopodobnie będzie tak jeszcze przez jakiś czas.

UK: PMI budowlane na 7-miesięcznych szczytach

O godzinie 10:30 IHS Marit oraz CIPS opublikowały raport dotyczący brytyjskiego PMI budowlanego za miniony miesiąc. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, wartość wskaźnika plasowała się na 7-miesięcznych maksimach.

Dostosowany sezonowo indeks menedżerów zakupowych (PMI) w sektorze budowlanym wzrastał do 53,10 po majowym 52,50, utrzymując się powyżej neutralnej wartości 50,00 trzeci miesiąc z rzędu. Dzisiejsza publikacja jest najwyższą od listopada 2017 roku. Jak czytamy w raporcie udostępnionym przez IHS Markit, dobra kondycja nadal zawdzięczana jest rynkowi domów i budynków mieszalnych, a nowe zamówienia w tym sektorze osiągnęły najwyższą dynamikę od ponad roku.

Tim Moore, dyrektor IHS Markit w następujący sposób komentował najnowsze wyniki: „Wzrosty brytyjskiego rynku budowlanego oznaczają trzeci miesiąc widocznego odbicia po marcowych zaburzeniach wywołanych niespodziewanymi opadami śniegu. Silne wsparcie ze strony budownictwa mieszkalnego podniosło ogólną aktywność rynku w czerwcu”

Sprzedaż detaliczna w UE poniżej oczekiwań

Pół godziny później poznaliśmy również najnowsze, majowe dane dotyczące zmiany w poziomie sprzedaży detalicznej w strefie euro. Jak wynika z raportu Eurostatu, w maju 2018 roku w porównaniu z kwietniem 2018 roku wielkość sprzedaży detalicznej nie zmieniła się w strefie euro (EA19) i wzrosła o 0,3% w całej Unii Europejskiej (UE28). W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowano natomiast wzrost sprzedaży detalicznej o 1,4% w EA19 i o 2,3% w UE28.

Źródło Eurostat

Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost całkowitej wielkości handlu detalicznego odnotowano w Portugalii (+4,7 %), na Łotwie (+3,4 %) i w Słowenii (+3,1 %). Spadki odnotowano w Niemczech (-2,1%), Austrii (-0,7%) oraz Hiszpanii i Polsce (-0,1%).

USD największym przegranym wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:25 zauważymy, że po wczorajszej aprecjacji, w dniu dzisiejszym dolar amerykański pozostawał najsłabszą walutą grupy G8. Jego największą deprecjację obserwowaliśmy w stosunku do dolara australijskiego.

Dane z godz. 16:25 | Źródło: finviz.com

AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że po dzisiejszej decyzji monetarnej RBA pojawiła się silna reakcja popytowa, na skutek której mogłoby dojść do orzucenia testowanego obecnie poziomu wsparcia.

AUDUSD Weekly

GOLD

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że zgodnie z moją wcześniejszą projekcja, na skutek ostatnich spadków kurs osunął się w okolice 1240 USD, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja popytowa. Jeżeli tylko wsparcie to zostanie odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się nawet okolice poziomu 1265 USD i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego.

GOLD Daily

Ponadto, zapraszam Cię na darmowy webinar, w trakcie którego poznasz siedem czynników, które należy uwzględnić podczas tworzenia własnej, spersonalizowanej strategii inwestycyjnej. Po tym spotkaniu będziesz wiedział jak dostosować trading do swojego trybu życia a nie na odwrót.

Zapisz mnie na webinar

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – porozumienie w Niemczech sprzyja odreagowaniu
Następny artykułStrategia DBB: intraday short na AUDUSD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here