Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Na pierwsze i zarazem ostatnie, istotne publikacje przyszło nam bowiem czekać aż do godz. 16:00, kiedy to poznaliśmy wskaźnik zaufania amerykańskich konsumentów oraz wyniki sprzedaży detalicznej w USA.

Zaufanie konsumentów w USA spadło do najniższego poziomu od września 2017 r.

Sam raport sporządzany jest na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5000 gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Im wyższy odczyt indeksu tym bardziej optymistyczne odpowiedzi uzyskano w badaniu.

Z opublikowanego dziś raportu wynika, iż pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spadek zaufania konsumentów w USA do poziomu 131,1 z 134,1 poprzednio, ostatecznie odnotowano spadek aż do 121,5, co jest najgorszym wynikiem od września 2017 r. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmagała także ujemna rewizja poprzedniego odczytu (do 131,3).

Zaglądając wgłąb raportu dostrzec można, że liczba osób określających warunki prowadzenia działalności gospodarczej jak “dobre” spadła z 38,4% do 36,7%, a liczba osób twierdzących, że warunki prowadzenia działalności gospodarczej są “złe” spadła z 11,7% do 10,9%. Pogorszeniu uległa również ocena rynku pracy. Odsetek konsumentów deklarujących, że pracy jest dużo spadł z 45,3% do 44,0%, podczas gdy ci, którzy twierdzą, że praca jest “trudna do zdobycia” wzrósł z 11,8% do 16,4%.

– Spadek Wskaźnika Sytuacji Obecnej wynikał z mniej korzystnej oceny warunków prowadzenia działalności gospodarczej i warunków na rynku pracy. Oczekiwania konsumentów dotyczące perspektyw krótkoterminowych również się pogorszyły. Eskalacja napięć handlowych i taryfowych z początku bieżącego miesiąca wydaje się wstrząsać zaufaniem konsumentów – zauważa Lynn Franco, starszy dyrektor ds. wskaźników ekonomicznych w The Conference Board.

Sprzedaż nieruchomości w USA znacznie poniżej prognoz

Równocześnie poznaliśmy także dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Z raportu tego wynika, że w maju sprzedano zaledwie 626 tys. nowych nieruchomości. Dzisiejszy odczyt jest aż o 7,8% niższy w stosunku do zrewidowanej w górę publikacji z kwietnia (679 tysięcy).

Mediana ceny sprzedaży nowych domów sprzedanych w maju 2019 r. wyniosła 308 tysięcy USD, a średnia cena sprzedaży to 377.200 USD.

Trump znów straszy Iran

Wtorek to także kolejny dzień napięć na linii USA – Iran. Przypomnijmy, że wczoraj irańskie MSZ oświadczyło, że nałożenie bezużytecznych sankcji na najwyższego przywódcę Iranu oraz kierującego irańską dyplomacją (szefa MSZ Mohammada Dżawada Zarifa) to trwałe zamknięcie ścieżki dyplomacji. Zdesperowana administracja (prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda) Trumpa niszczy przyjęte mechanizmy międzynarodowe służące utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa na świecie.

Wypowiedź ta nie pozostała bez komentarza ze strony Donalda Trumpa. Amerykański prezydent napisał, że ignoranckie i obraźliwe oświadczenie Iranu tylko pokazuje, że nie rozumieją rzeczywistości. Każdy atak ze strony Iranu na cokolwiek amerykańskiego spotka się z wielką i miażdżącą siłą. W niektórych obszarach miażdżący będzie oznaczać starcie z powierzchni ziemi.

Euro, funt i frank największymi przegranymi sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:45 zauważymy, że mimo słabych danych z USA, dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego i dolara nowozelandzkiego. Największymi przegranymi dzisiejszej sesji są natomiast kursy euro, funta oraz franka.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 18:45 | Źródło: finviz.com

Kurs funta wraca do spadków?

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w rejon technicznego poziomu oporu, gdzie dziś po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków kursu funta.

Kurs pary walutowej GBPUSD H4
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKNF zakazuje oferowania klientom detalicznym opcji binarnych
Następny artykułBlok po 22 – 25 czerwca 2019: GBP/USD, NZD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here