Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Prognoza MFW

Wtorkowa sesja przebiegła na rynkach walutowych dość spokojnie. Brak istotnych danych makroekonomicznych spowodowało niską zmienność na głównych parach walutowych, indeksach i surowcach. Na uwagę zasłużyła jedynie nowa prognoza gospodarcza Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Aktualna prognoza 2018 i 2019 r. Poprzednia prognoza 2018 i 2019 r.
Globalny wzrost PKB 3,7% / 3,7% 3,9% / 3,9%
USA 2,9% / 2,5% 2,9% / 2,7%
Chiny 6,6% / 6,2% 6,6% / 6,4%
Strefa euro 2,0% / 1,9% 2,2% / 1,9%

 

Głównymi obawami pozostają napięcia handlowe i zawirowania w gospodarkach krajów wschodzących.

Funt szterling dominuje podczas dzisiejszej sesji

Zdecydowanie najsilniejszą dzisiejszą walutą jest funt brytyjski ze wzrostem 0,38%. Ponad dwa razy mniejszy wzrost odnotował dolar australijski, który mieści się na drugim miejscu. Najsłabsze jest euro, które traci jedynie 0,06%, co pokazuje, iż dzisiejsza sesja charakteryzuje się niską zmiennością.

Wtorkowy przegląd rynków – silny GBP, duża zmienność na DAXie
finviz.com

EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD można zauważyć, iż przed otwarciem sesji europejskiej cena najpopularniejszej pary walutowej dotarła do psychologicznego poziomu 1.15 i silnie na niego zareagowała, przebijając wsparcie 1.1450. Sprzedający po re-teście poziomu 1.1450 od dołu podjęli próbę kontynuowania dziennego trendu, jednak wraz z wejściem sesji amerykańskiej pojawili się kupujący, którzy wywindowali cenę  z powrotem w okolice 1.1490. Dzienny pivot znajduje się nieco wyżej (1.1493). W przypadku silnego przebicia poziomu 1.15, można oczekiwać jego ponownego testu. Kolejnym oporem jest poziom 1.1553.

Wtorkowy przegląd rynków – silny GBP, duża zmienność na DAXie

GBP/USD

Popularny „kabel” również z samego rana tkwił w trendzie spadkowym, przebijając wsparcie 1.3060 i docierając do wczorajszych minimów w okolicach 1.3035. Podobnie jak w przypadku EUR/USD sesja amerykańska przyniosła odwrócenie dziennego impetu ceny, która utworzyła dziś nowy szczyt i obecnie dociera do poziomów sprzed 27 września w pobliżu 1.3150. Struktura pivotowa wspiera dalsze wzrosty na GBP/USD.

Wtorkowy przegląd rynków – silny GBP, duża zmienność na DAXie

DAX

Niemiecki indeks podczas dzisiejszej sesji zachował się niemal książkowo. Poranny re-test największej strefy wolumenowej dał okazję do wejścia w pozycję krótką, a ruch spadkowy miał zasięg ok. 150 punktów. Następnie cena dotarła do ważnego wsparcia 11800 i wraz ze zwiększonym wolumenem doprowadziło to do zmiany dziennego trendu na wzrostowy. Opór 11891 został przebity i przetestowany od góry, a obecnie cena utknęła pod psychologicznym poziomem 12000, gdzie znajduje się również dzienny pivot. W przypadku silnego przebicia, ret-est poziomu może również dać okazję do zajęcia pozycji długiej.

Wtorkowy przegląd rynków – silny GBP, duża zmienność na DAXie

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGeorge Soros – inwestor oraz filozof, który złamał Bank Anglii
Następny artykułCMC Markets: Rośnie zyskowność klientów handlujących na indeksach w Q3
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here