Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poniedziałkowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała dość spokojnie. Najważniejszym wydarzeniem dzisiejszej sesji był nocny protokół Banku Rezerwy Australii.

Minutki RBA

W nocy miała miejsce publikacja protokołu z wrześniowego spotkania Banku Rezerwy Australii (RBA). RBA nie widzi powodu do zmiany stóp procentowych w najbliższym czasie. Następny ruch będzie prawdopodobnie podwyżką, pod warunkiem, że gospodarka będzie się rozwijać w satysfakcjonującym kierunku.

Napięcie handlowe jest największym obecnie ryzykiem globalnym dla australijskiej gospodarki. Ponadto podczas posiedzenie dyskutowano możliwość kryzysu w krajach rozwijających się, ze szczególnym uwzględnieniem Turcji i Argentyny.

Zaostrzenie wojny handlowej USA – Chiny

Donald Trump nałożył nowe cło na chińskie towary, o czym informowaliśmy krótko po ogłoszeniu tej decyzji. Prezydent USA zagroził również, że jeśli Chiny dokonają odwetu, to nie zawaha się przed kolejnymi taryfami, tym razem na import o wartości 275 mld USD. Jak na razie wszystkie komentarze z Kraju Środka są umiarkowane, nie podjęto żadnych kroków w związku z decyzją amerykańskiego prezydenta.

Chiński Minister Handlu stwierdził, iż rząd jest pewny osiągnięcia założonych celów gospodarczych na ten rok. Jego zdaniem nie może być zwycięzcy w wojnie handlowej. Protekcjonizm handlowy Stanów Zjednoczonych uderzy w oba kraje, a także wpłynie negatywnie na cały świat. Jego zdaniem jedyną opcją jest współpraca pomiędzy ekonomicznymi gigantami.

JPY traci najmocniej

Do godziny 17:30 najsłabszą walutą 18 września 2018 roku pozostawał jen japoński. W kolei najsilniejszy był dolar australijski, co jest ciekawym zjawiskiem jeśli wziąć pod uwagę silną zależność australijskiej gospodarki od Chin, które otrzymały kolejny „pakiet” ceł na chińskie towary.

finviz.com

EUR/USD

Notowania najpopularniejszej pary walutowej EUR/USD pozostały podczas dzisiejszej sesji w ciasnej konsolidacji. Para podjęła dwukrotną próbę przeforsowania istotnego oporu 1.1711, jednak bezskutecznie. Notowania pozostają w pozytywnej strukturze pivotowej, co może wspierać wzrosty w najbliższych dniach. W przypadku scenariusza wzrostowego najbliższym oporem jest .11750 oraz 1.1800, a docelowo okolice 1.1930, gdzie znajduje się główny opór w opinii analityków Goldman Sachs. Z kolei najbliższe poziomy wsparcia to 1.1660, gdzie znajduje się również dzienny pivot oraz psychologiczny poziom 1.1600.

DAX

Po porannym „wystrzale” pojawił się znaczny wolumen na szczycie, a późniejsza korekta potwierdziła potencjalną realizację pozycji długich na impulsie wzrostowym. Cena przez całą poranną sesję korygowała ten ruch, by następnie przetestować dzienny pivot na poziomie 12073, po czym nastąpił powrót do głównej strefy wolumenowej (UHVA). Obecnie struktura wolumenowa pozostaje neutralna przy lekkiej przewadze pozycji długich ze względu na momentum akcji cenowej oraz pozytywną strukturę pivotową.

Handel na DAX bez tajemnic

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 27 września 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania poznasz:

  • Spółki wchodzące w skład indeksu DAX oraz ich charakterystykę,
  • Przydatne narzędzia do analizy indeksu,
  • Zależność między niemieckim indeksem a resztą indeksów europejskich.

Dowiesz się także dlaczego warto:

  • Obserwować zachowania poszczególnych spółek,
  • Analizować sentyment rynku oraz jego uczestników.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło:

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMcAfee: Blockchain jest prawdą, a prawda i regulacje nie mogą współistnieć
Następny artykułO wykresach ani słowa: AUD/USD, EUR/CAD, NZD/JPY
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here