Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem protokół z ostatniego posiedzenia RBA. Wynika z niego, że dane odnośnie światowej gospodarki są mieszane, w wyniku czego dalsze luzowanie polityki RBA jest bardziej prawdopodobne.

Punktualnie o godz. 11:00 opublikowany został także wskaźnik ZEW obrazujący nastroje gospodarcze w Niemczech. Najnowsze dane wskazują, że perspektywy gospodarcze dla naszych zachodnich sąsiadów osunęły się do poziomów raportowanych w czwartym kwartale minionego roku.

– Gwałtowny spadek wskaźnika nastrojów gospodarczych ZEW zbiega się z rosnącą niepewnością co do przyszłego rozwoju gospodarki światowej i znacznie pogorszonymi na początku danymi liczbowymi dotyczącymi gospodarki niemieckiej – czytamy w raporcie.

Równocześnie, Eurostat podzielił się najnowszymi wynikami inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynika, że roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w maju 2019 r. 1,2% co oznacza spadek z poziomu 1,7% raportowanego w kwietniu 2019 roku.

Inflacja konsumencka w UE

Jednym z ważniejszych wydarzeń wtorkowej sesji było także bezwątpienia przedpołudniowe wystąpienie prezesa Europejskiego Banku Centralnego (EBC), Mario Draghiego, który zapowiadał między innymi chęć luzowania polityki pieniężnej banku. W związku z wypowiedziami prezesa EBC, rynek wycenia obecnie, że cięcie stóp o 10 punktów bazowych może mieć miejsce do grudnia bieżącego roku. Wcześniej natomiast uważano, że taka decyzja zapadnie najwcześniej w marcu przyszłego roku.

O godz. 14:30 Census Bureau opublikował natomiast najnowszy raport z amerykańskiego rynku pracy. Wynika z niego, że w maju br. wydano 1,294 mln zezwoleń na budowę. To wzrost o 0,3% wobec 1,290 mln raportowanego przed miesiącem. Z kolei w przypadku rozpoczętych budów widoczny jest spadek, ponieważ dane za maj wskazują liczbę 1,269 mln, która jest niższa o -0,9% od zrewidowanego wyniku z kwietnia (1,281 mln). Według prognoz, rozpoczęty budowy miały plasować się na poziomie 1,239 mln.

USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice pokonanej już jakiś czas temu linii tendencji wzrostowej, gdzie dziś pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli tylko opór ten zostanie trwale odrzucony, niewykluczone, że w najbliższym czasie znów będziemy świadkami deprecjacji dolara amerykańskiego.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPre-Market: Rynki dostają skrzydeł – mimo niekoniecznie sprzyjających danych
Następny artykułRipple kupuje udziały w MoneyGram warte $30 mln
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here