Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego na szczególną uwagę zasługiwała przede wszystkim publikacja raportu z brytyjskiego rynku pracy.

Stopa bezrobocia w UK najniżej od 1974 roku

Wynika z niego, że w marcu br. średnie miesięczne wynagrodzenia wzrosły w Zjednoczonym Królestwie zaledwie o 3,2% co okazało się wynikiem gorszym nie tylko od ubiegło-miesięcznego (3,4%), lecz także od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 3,3%.

Negatywnie zaskoczyła także ilość wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Tych w kwietniu złożono bowiem 24,7 tys., co okazało się wynikiem gorszym zarówno od optymistycznych prognoz (24,2 tys.) jak również marcowego rezultatu (22,6 tys.).

Mimo to, stopa bezrobocia spadła w marcu br. do 3,8% z 3,9% dotychczas, co jest najlepszym rezultatem od grudnia 1974 kiedy to bezrobocie wynosiło 3,7%.

Polska jednym z motorów napędowych Europy

O godz. 11:00 Eurostat podzielił się także najnowszymi wynikami produkcji przemysłowej. Z raportu tego wynika, że w marcu 2019 r. w porównaniu z lutym 2019 r. produkcja przemysłowa spadła o 0,3% w strefie euro (EA19) i o 0,1% w całej Unii Europejskiej (UE28). W porównaniu z marcem 2018 r. produkcja przemysłowa spadła natomiast o 0,6% w strefie euro (EA19) i wzrosła o 0,4% w całej Unii Europejskiej (UE28).

Wśród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy roczny spadek produkcji przemysłowej odnotowano w Portugalii (-7,9%), na Malcie (-3,6%) i w Hiszpanii (-3,4%). Największy wzrost odnotowano w Irlandii (+22,1%), Polsce (+8,0%) i na Węgrzech (+7,9%).

Kurs funta największym przegranym wtorkowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:40 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś nieznacznie w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielką deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara nowozelandzkiego  i kanadyjskiego. Największymi przegranymi wtorkowej sesji są natomiast bez wątpienia kursy funta i jena japońskiego.

Wtorkowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:40 | Źródło: finviz.com

Kurs funta traci siódmą sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta osłabia się wobec dolara amerykańskiego już siódmą sesję z rzędu, co jest najgorszym wynikiem od drugiej połowy kwietnia br. Pod względem zasięgu, tak dynamiczne spadki obserwowaliśmy natomiast po raz ostatni na przełomie lutego i marca br.

Jeżeli tylko tendencja spadkowa będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania kwietniowych minimów tj. poziomu 1.2890. Trwałe pokonanie tego wsparcia mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w rejon 1.28.

Kurs pary walutowej GBPUSD we wtorek, 14 maja 2019 roku
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRozwój Brexitu wciąż niejasny, gospodarka i funt kierowane przez politykę – komentują duże banki
Następny artykułCD Projekt: Jak zarobić na akcjach? Kurs wkrótce wybije nowe szczyty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here