Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


17. rocznica ataku na World Trade Center

Dokładnie dziś mija siedemnaście lat od momentu, gdy samoloty American Airlines i United Airlines uderzyły w World Trade Center. Poza dwoma samolotami, które wbiły się w najwyższe wówczas budynki Nowego Jorku terroryści uprowadzili jeszcze dwie kolejne maszyny. Jedna uderzyła w budynek amerykańskiego Departamentu Obrony w Arlington. W wyniku ataku na sławny Pentagon śmierć poniosły 184 osoby. Ostatnia z czwórki porwanych maszyn rozbiła się na polach Pensylwanii po tym jak pasażerowie lotu United Airlines 93 zaatakowali porywaczy i doprowadzili do katastrofy. Przypuszcza się, że czwarty z porwanych samolotów miał uderzyć w Biały Dom lub Kapitol. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Te artykuły również Cię zainteresują
Historyczny przełom w Korei Północnej?

Według informacji podanych przez amerykańskiego Doradcę ds. Bezpieczeństwa Narodowego Johna Boltona, północnokoreański dyktator podczas kwietniowego spotkania z liderami z Południa zaproponował wycofanie się z programu nuklearnego w ciągu najbliższych dwóch lat. Co więcej, wskutek rozmów postanowił ulec skrócić ten okres do dwunastu miesięcy. Jak na razie jednak nie podjął w tym kierunku żadnych kroków.

Donald Trump chce spotkać się po raz drugi z Kim Dzong Unem, który rzekomo wysłał ostatnio amerykańskiemu prezydentowi bardzo ciepły list z chęcią kolejnego spotkania. Co ciekawe, Bolton powiedział, że rozmowy na razie zostały zatrzymane do czasu podjęcia zdecydowanych kroków przez Koreę i że inicjatywa stoi po jej stronie.

Rośnie dynamika wynagrodzeń w Wielkiej Brytanii

Brytyjski Office for National Statistics (ONS) opublikował dziś raport, z którego wynika, iż liczba bezrobotnych na Wyspach wzrosła w sierpniu o 8,7 tys. wobec prognoz na poziomie 10 tysięcy. Zdecydowanie więcej uwagi przykuwa jednak inflacja zarobków. Ta również pozytywnie zaskakuje, a bazowy wskaźnik (nie uwzględniający bonusów) rośnie w lipcu o 2,9%. Indeks uwzględniający premie notuje nieco słabszą dynamikę (+2,6%) choć nadal zauważalnie powyżej konsensusu rynkowego.

Rynek pracy w USA rozwija się najszybciej w historii

O godzinie 16:00 rynki poznały także wyniki lipcowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku.

Prognozy zakładały, że liczba otwartych wakatów w lipcu 2018 roku wyniesie 6,646 miliona, a więc nieco mniej niż poprzednia publikacja (6,822 mln zrewidowane dodatnio z 6,662 mln). Obecny odczyt na poziomie 6,939 mln okazał się więc znacząco lepszy i to nie tylko od prognoz ale również od poprzedniej publikacji. Warto także zaznaczyć, iż jest to najwyższa wartość tego wskaźnika w całej historii jego notowań. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Płaca minimalna w Polsce wzrośnie bardziej niż zakładano

Polski Rząd przyjął dziś rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2019 roku. Jak się okazuje, będzie ono wyższe niż pierwotnie planowano. Płaca minimalna ma bowiem wzrosnąć o 7,1% do 2250 zł z 2100 zł obecnie a więc stanowić będzie 47,2% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2019 r. Minister rodziny Elżbieta Rafalska przypomniała także, że wraz z podniesieniem minimalnego wynagrodzenia wzrośnie również minimalna stawka godzinowa, która w 2019 roku ma wynieść 14,70 zł a więc 1,00 zł więcej niż obecnie.

Źródło: TVN24

“Podjęliśmy decyzję na Radzie Ministrów, żeby zarekomendować wyższą niż pierwotnie planowaliśmy płacę minimalną – na poziomie 2250 zł. To jest jednocześnie też symbol tego, że chcemy, żeby gospodarka polska opierała się o rozwój nie na niskich płacach tylko na rosnących płacach” – oświadczył premier na konferencji prasowej w Idzikowicach koło Opoczna.

“Z analiz rynku pracy wynika, że wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2018 r. nie wpływała negatywnie na popyt na pracę. Obecna sytuacja ekonomiczna Polski pozwala na zrównoważone podnoszenie płacy minimalnej, współmierne do dynamiki wzrostu gospodarczego i wzrostu produktywności pracy oraz spadku bezrobocia. Poziom minimalnego wynagrodzenia za pracę w wysokości 2 250 zł będzie miał pozytywny wpływ na sytuację gospodarstw domowych (przez wzrost dochodów pracowników)” – podano w komunikacie po posiedzeniu rządu.

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek trwających od ubiegłego tygodnia wzrostów kurs dotarł w okolice poziomu 1.3040, gdzie w dniu dzisiejszym pojawiła się silna reakcja podażowa, sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego oporu. Jeżeli tak się stanie, spodziewać moglibyśmy się ponownych spadków.

USDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że od kilku dni rynek oscyluje w okolicy górnego ograniczenia wcześniejszego kanału spadkowego. Jeżeli wsparcie to zostanie trwale odrzucone, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej aprecjacji.

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 13 swrześnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania poznasz rodzaje średnich kroczących oraz dowiesz się czym różnią się one między sobą. Poznasz również 3 sposoby jak wykorzystać średnie kroczące w swoim tradingu a co najważniejsze spora część spotkania zostanie poświęcona na praktyczne zastosowanie średnich i wykonanie podstawowej analizy z ich udziałem oraz wskazanie potencjalnych setupów inwestycyjnych.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMaklerzy ukarani za okradanie swoich klientów
Następny artykułBank Centralny Rosji: Zakończyliśmy testy ICO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here