Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Podobnie jak wczorajsza, dzisiejsza sesja również przebiegała niezwykle spokojnie. Z istotnych publikacji makroekonomicznych, które znaleźć mogliśmy w kalendarzu, na uwagę zasługuje popołudniowy raport Bureau of Labour Statistic (BLS) dotyczący wskaźnika cen dóbr produkcyjnych (PPI). Okazuje się, że wbrew prognozom zakładającym odczyt na poziomie 0,1%, ostatecznie wskaźnik cen producentów wzrósł w marcu aż o 0,3%.

Jak już wcześniej informował Jarosław Szeląg, większą część wzrostu wskaźnika popytu można przypisać 0,3% wzrostowi cen usług. Wskaźnik bez żywności i energii wzrósł w marcu o 0,4% podobnie jak w styczniu i lutym. W ciągu 12 miesięcy odczyt wzrósł o 2,9% co stanowi największą dynamikę od sierpnia 2014 roku.

Niestety, pomimo dobrych danych zza oceanu, dolar amerykański pozostaje jedną z najsłabszych walut grupy G8. Kolejny dzień z rzędu jego aprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do jena japońskiego.

Dane z godz. 15:45 | Źródło: finviz.com

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że na skutek trwających już od ubiegłego piątku wzrostów rynek pokonał dziś lokalny poziom oporu. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji wzrostów i nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.7430.

NZDUSD H4

USDCAD

Na skutek trwających od 19 marca br. spadków kurs pary walutowej USDCAD dotarł dziś w okolice dość istotnego poziomu wsparcia. Biorąc pod uwagę, że strefa ta w przeszłości była już testowana wielokrotnie i niemal za każdym razem pojawiała się tam jakaś reakcja, spodziewać moglibyśmy się jej odrzucenia i ponownych wzrostów. Jeżeli jednak w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa i strefa ta zostanie pokonana, z technicznego punktu widzenia mogłoby to otworzyć drogę do dalszych spadków nawet w okolice poziomu 1.20.

USDCAD Daily

Równocześnie zachęcam do udziału w webinarze, w trakcie którego zobaczysz jak stworzyć własną strategię do handlu krótkoterminowego. Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak zarządzać ryzykiem, by móc wykorzystać w pełni dźwignię finansową, w celu uzyskania satysfakcjonujących wyników finansowych, bez wystawiania się na nadmierne ryzyko rynkowe.

Biorę udział w webinarze

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSA: Wskaźnik cen dóbr produkcyjnych (PPI) jednoznacznie w górę
Następny artykułNowe, bezpłatne narzędzie do nauki traidingu – Kurs Inwestora
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here