Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Przez wzgląd na stosunkowo niewielką ilość istotnych publikacji makroekonomicznych wtorkowa sesja wyglądała na większości głównych par walutowych wyglądała stosunkowo spokojnie. Na większości nie oznacza jednak, że na wszystkich. dolar nowozelandzki osłabił się dziś w stosunku do USD o niemal 1% (dane z 16:45).

Źródło: Finviz.com

NZDUSD

Na wykresie dziennym zauważymy, że tak dynamiczne spadki mogą zmienić ogólne nastawienie rynku, które od połowy maja br. było wzrostowe. Dzisiejsze spadki są reakcją na dzisiejszą publikację danych dot. sprzedaży detalicznej za pośrednictwem kart kredytowych za czerwiec. Dolar nowozelandzki jest obecnie najsłabszą walutą w G10.

Jeżeli tendencja spadkowa będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet przetestowania okolice poziomu 0.7055.

NZDUSD Daily

By tak się jednak stało musielibyśmy najpierw pokonać lokalne wsparcie 0.7188, w okolice którego dynamicznie się zbliżamy. Tamteż mogłaby pojawić się reakcja popytowa na skutek której powstałaby korekta wzrostowa. Techniczny scenariusz, który mógłby się pojawić na tym instrumencie przedstawia poniższy screen.

NZDUSD H4

AUDUSD

Na skutek trwających od 30 czerwca br. spadków para walutowa AUDUSD pokonała wsparcie w okolicy poziomu 0.7625. Od tego czasu rynek porusza się w konsolidacji, której górne ograniczenie stanowi wspomniane wsparcie (teraz opór) zbiegający się dodatkowo z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z całego, ostatniego ruchu spadkowego.

AUDUSD H4

Warto również zwrócić uwagę, że poziom ten już w przeszłości kilkukrotnie powstrzymywał kupujących przed dalszymi wzrostami. W związku z powyższym, jego trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków a biorąc pod uwagę techniczny układ, na wykresie 4-godzinowym mogłaby powstać pro-spadkowa formacja głowy z ramionami RGR.

Pokonanie linii szyi oraz wybicie dołem z obecnej konsolidacji mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków przynajmniej w okolice poziomu 0.7520.

AUDUSD H4

GOLD

Na skutek trwających od dłuższego czasu spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej po czym dotarł w okolice poprzednich dołków, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Wzrosty nie trwały jednak zbyt długo (zaledwie dwa dni) i od ubiegłego czwartku ponownie obserwujemy spadki. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 1198.50.

GOLD Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzed zamknięciem. Negatywne sygnały na Miraculum [MIR] i Monnari [MON]
Następny artykułWyższy wolumen FX u podmiotów z branży
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here