Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wtorkowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Ponadto, jedną z najważniejszych publikacji dnia poznaliśmy już w trakcie sesji azjatyckiej. Mowa tu oczywiście o decyzji monetarnej Banku Rezerwy Australii, który zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami postanowił utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie 1,50%. Z opublikowanego oświadczenia wynika bowiem, że niskie stopy wspierają gospodarkę.

Jeszcze przed południem Wyspiarze podzielili się także najnowszymi, listopadowymi rezultatami wskaźnika PMI dla sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii. Jak wynika z raportu IHS Markit i CIPS, po niezwykle optymistycznych danych z sektora przemysłowego, które poznaliśmy w dniu wczorajszym, te z sektora budowlanego również uplasowały się znacząco powyżej oczekiwań.

Mark Carney ostrzega przed hard Brexitem

Pewną reakcję rynku dostrzec można było także w trakcie dzisiejszego wystąpienia Marka Carneya, który przemawiał na temat możliwych skutków brexitu. Prezes Banku Anglii zwrócił uwagę, że skutki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie dalszej współpracy mogą być katastrofalne. Jego zdaniem ucierpią na tym zarówno brytyjscy producenci, jak i konsumenci.

Zobacz także: UE: “UK może nadal wycofać się z Brexitu”

Jeśli Wielka Brytania nie wypracuje korzystnej umowy z Unią Europejską przed brexitem, ceny żywności mogą wzrosnąć nawet o 10 proc. – apeluje Mark Carney. Podwyżki te miałyby być spowodowane z jednej strony osłabieniem funta, a z drugiej cłami nałożonymi na produkty spożywcze oraz wyższymi kosztami prowadzenia kontroli granicznej po brexicie.

GBP/USD

Spoglądając stricte technicznie na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs ponownie osunął się w okolice tegorocznych minimów. Mimo, że przed południem pojawiła się tu dość silna reakcja popytowa, to jednak w chwili pisania tego artykułu nie ma już po niej niemal śladu. Niezwykle interesująco zapowiadają się tu zatem najbliższe dni. Jeżeli bowiem wsparcie to zostałoby pokonane, spodziewać moglibyśmy się dalszej wyprzedaży funta szterlinga.

Notowania pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

GOLD

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach złota, którego kurs dotarł dziś w okolice 1240 USD. Jest to niezwykle istoty opór, który pozostaje niepokonany od połowy lipca br. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja podażowa sygnalizująca jego ponowne odrzucenie.

Notowania złota
GOLD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Rajd Św. Mikołaja mocno niepewny
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 4.12.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here